Rowerem do Wrocławia

Rowerem do Wrocławia

Wiele osób kocha i nie wyobraża sobie życia bez roweru. Podróżowanie po Polsce na dwóch kółkach staje się zdecydowanie bardziej wygodne, a to ze względu na coraz większą ilość ścieżek rowerowych oraz uwagę kierowców. Dojazd do Wrocławia z innych rejonów naszego kraju również dostarcza wielu atrakcji. Trasy nad Odrą wywołują wrażenia, dlatego wycieczka na dwóch kółkach to doskonały pomysł dla osób, które cieszą się dobrą kondycją.

Dostępne trasy

Jedna z tras prowadzących do Wrocławia to Szlak Bursztynowy, który biegnie z Gdańska do Puli w Chorwacji. Ta trasa znana jest również jako Euro Velo 9 i pozwala dostać się do Wrocławia, a następnie zmierzać w pozostałe rejony Polski oraz świata.

Inna opcja to Szlak Odry, który ma 313 kilometrów. Trasa rozpoczyna się w Chałupkach, następnie biegnie przez Racibórz, Kędzierzyn Koźle, Zdzieszowice, Krapkowice, Opole, Brzeg oraz Oławę. Kolejny punkt na trasie to Wrocław. Dalsze punkty biegną przez inne miasta, między innymi Kłopot i Bytom. Ostatnia lokalizacja to Kostrzyn nad Odrą.

Wrocław to miasto w którym ogromna część mieszkańców porusza się właśnie na rowerach. Przyjmuje się, że jest to liczba sięgająca nawet 30 tysięcy osób, które każdego dnia wsiadają na rower. Warto mieć na uwadze, że ta liczba cały czas rośnie i na rowery wsiadają już całe rodziny, a nawet osoby w  podeszłym wieku. Coraz większa ilość jest uwarunkowana zdecydowanie lepszymi warunkami dla rowerzystów oraz docenieniem ich roli w ruchu drogowych i dbaniu o środowisko.

Trasy we Wrocławiu posiadają wydzielone ścieżki, które mają kontrpasy oraz śluzy. Dodatkowo, podróżujący na rowerach mają możliwość przejeżdżania pod mostami, co ułatwia szybkie przedostawanie się z miejsca do miejsca. Dodatkowo, liczba wypadków zdecydowanie maleje.

Aby jeździć po Wrocławiu rowerem nie trzeba mieć go z sobą. W mieście działają wypożyczalnie, dzięki którym można w bezpieczny oraz komfortowy sposób przemierzać ulice tego uroczego miasta.