Najpiękniejszy park Wrocławia?

Najpiękniejszy park Wrocławia?

Jest to jeden z wielu parków, ale najstarszy i chyba najpopularniejszy. Zajmuje powierzchnię 8 hektarów. Spacerować tu można licznymi alejkami i ścieżkami, a także przysiąść na jednej z wielu ławek. W miarę zagłębiania się w kolejne rejony parku jego klimat robi się coraz bardziej tajemniczy i dziki. Pełno tu ptactwa, w szczególności kaczek.

Atrakcje parku

Łatwo trafić na polanę, gdzie mamy możliwość piknikować, najmłodsi skorzystać mogą z placu zabawa, a dorośli do dyspozycji mają siłownię na świeżym powietrzu. Ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo przyjemne miejsce na kilkugodzinny pobyt na świeżym powietrzu bez konieczności wyjazdu za miasto.

Dodatkową i dosyć oryginalną atrakcją jest znajdujący się na terenie parku labirynt. Został on utworzony w latach 90-tych (podczas rewitalizacji parku) na kształcie prostokąta. W samym jego środku znajdują się drzewo i kamień, a ścieżki tworzą metalowe bramki porośnięte roślinnością. Labirynt ma wysokość 1,7 metra i choć z zewnątrz wydaje się nieduży, to jego przejście nie dla wszystkich jest proste. Szczególnie dla najmłodszych pokonanie labiryntu może stanowić nie lada przeżycie i przygodę.