Ulica Bożego Ciała w Wrocławiu: Ruch ograniczony, powstaje nowa trasa rowerowa!

Ulica Bożego Ciała w Wrocławiu: Ruch ograniczony, powstaje nowa trasa rowerowa!

W centrum Wrocławia, przy ulicy Bożego Ciała w pobliżu Teatru Lalek, ruszają prace budowlane, które mogą znacząco wpłynąć na codzienne przemieszczanie się mieszkańców. Kluczowym elementem projektu jest rozbudowa infrastruktury rowerowej. Od 27 czerwca kierowcy powinni przygotować się na zmiany, gdyż przez kilka następnych miesięcy ruch samochodowy zostanie zredukowany do jednego pasa, co prawdopodobnie wpłynie na płynność jazdy w tym obszarze.

rozbudowa trasy dla rowerzystów w centrum miasta

Planowana ścieżka rowerowa o długości około 300 metrów będzie przebiegać wzdłuż ulic Bożego Ciała i Widok. **Celem tej dwukierunkowej trasy jest poprawa jakości i bezpieczeństwa transportu rowerowego w centrum miasta.** Po zakończeniu prac, ścieżka połączy się z ulicą Świdnicką i sięgnie do Kazimierza Wielkiego, tworząc bezpieczny korytarz dla rowerzystów podróżujących po Starym Mieście.

kompleksowe prace budowlane

Projekt realizowany przez spółkę Wrocławskie Inwestycje obejmuje nie tylko budowę ścieżki rowerowej. Prace zawierają kompleksową przebudowę i modernizację infrastruktury. W ramach umowy wykonawca ma obowiązek:

  • unowocześnić system oświetlenia oraz odwodnienia,
  • dostosować infrastrukturę podziemną tak, aby nie kolidowała z nowym układem dróg,
  • wybudować Miejskie Kanały Technologiczne,
  • zainstalować nowy, bezpieczny przejazd rowerowy i przejście dla pieszych.

koszty i harmonogram realizacji

Całkowity koszt inwestycji wynosi 2,7 miliona złotych, a zakończenie wszystkich prac przewidziano na koniec bieżącego roku. Realizacja tego projektu stanowi część większej strategii miasta ukierunkowanej na rozwój infrastruktury rowerowej, co w dłuższej perspektywie ma przyczynić się do zmniejszenia ruchu samochodowego i poprawy jakości powietrza w mieście.

Źródło: wroclaw.pl