Ryzykowne spotkanie na Odrze: Kajakarze niemal zderzyli się ze statkiem

Ryzykowne spotkanie na Odrze: Kajakarze niemal zderzyli się ze statkiem

9 lipca, na falach Odry w centrum Wrocławia, rozegrało się niebezpieczne zdarzenie. Dwa osoby na kajaku znalazły się tuż pod statkiem pasażerskim, miedzy Mostem Pokoju a Mostem Grunwaldzkim. Sytuacja była na tyle groźna, że jeden z kajakarzy postanowił skoczyć do rzeki. Ostatecznie obaj mężczyźni szczęśliwie wybrnęli z tej sytuacji.

Zdarzenie miało miejsce wieczorem 9 lipca. Statku pasażerskiego płynącemu na Odrze nie udało się uniknąć bliskiego spotkania z kajakiem, pomimo wielokrotnego używania sygnałów dźwiękowych. Ratownicy WOPR po otrzymaniu informacji o incydencie natychmiast skierowali do miejscu zdarzenia funkcjonariuszy Policji Wodnej.

Gdy statkowi groziło zderzenie z kajakiem, jeden z kajakarzy, mając na sobie kamizelkę ratunkową, podjął decyzję o skoku do wody. Jak podkreślają ratownicy, prawdopodobnie to właśnie kamizelka uratowała mu życie. Mężczyzna został następnie podjęty przez jeden ze statków turystycznych i bezpiecznie przetransportowany na brzeg.

Drugi kajakarz, również dwudziestoletni, samodzielnie powrócił do wypożyczalni. Całą sytuację bada teraz Policja Wodna. Ratownicy zwracają uwagę na wagę posiadania kamizelki ratunkowej podczas pływania kajakiem, choć niestety często spotykają się z sytuacjami, w których kajakarze decydują się nie używać tego rodzaju ochrony.