Wyższa temperatura, upalne dni na horyzoncie we Wrocławiu: 30 stopni i więcej w środę i wtorek

Wyższa temperatura, upalne dni na horyzoncie we Wrocławiu: 30 stopni i więcej w środę i wtorek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje alarmujące informacje dla mieszkańców Wrocławia i okolic. Przewiduje, że temperatura atmosferyczna osiągnie ekstremalne wartości, z dnia na dzień wzrastając. We wtorek, 9 lipca, maksymalna temperatura powietrza wyniesie od 28°C do 31°C, natomiast w środę, następnego dnia, termometry wskażą wartość od 31°C do 34°C. Nocne temperatury utrzymają się na poziomie od 18°C do 22°C – takie są najnowsze prognozy IMGW. Okres ostrzeżeń potrwa od wtorku (początek o godzinie 11.30) do środy (zakończenie o godzinie 20.30).

Jak przetrwać w takim upale? Najskuteczniejsza rada to unikać ekspozycji na słońce w godzinach szczytowych temperatur, czyli między godziną 10:00 a 17:00.

Do grupy szczególnego ryzyka należą seniorzy i najmłodsi, są oni bardziej narażeni na skutki przegrzania. Powinni oni zdecydowanie unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem oraz przebywania w miejscach o dużej wilgotności i temperaturze.

Wszystkim zaleca się, aby nie opalać się w tych dniach. Istotne jest stosowanie kremów z filtrem UV, a także noszenie nakrycia głowy, które chroni przed słońcem. Nie zapominajmy również o regularnym nawadnianiu organizmu, najlepiej chłodną wodą.

Jeśli znajdujecie się w centrum Wrocławia, skorzystajcie z miejskich fontann i studni – są one łatwo dostępne i mogą okazać się niezbędne w upalne dni.