Wrocław – przeobrażenia terenu po wyburzonym budynku komisariatu policji

Wrocław – przeobrażenia terenu po wyburzonym budynku komisariatu policji

Śladów po doszczętnie zniszczonym budynku komisariatu policji Wrocław Stare Miasto przy ulicy Trzemeskiej już nie ma. Funkcjonariusze, ze względu na fatalny stan techniczny obiektu, postanowili zbudować nową siedzibę w pobliżu. Na miejscu dawnego komisariatu powstała spora przestrzeń, która skrywa w sobie potencjał na nowe inwestycje. Ta atrakcyjna lokalizacja, położona w sercu miasta, budzi wiele spekulacji co do swojego przyszłego przeznaczenia.

Dziś po dawnej siedzibie Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto przy ulicy Trzemeskiej (bocznej od Legnickiej) pozostały tylko gruz i ogromne pustości. Młodszy aspirant Paweł Noga z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wyjaśnia, że teren ten zostanie zagospodarowany poprzez budowę budynków gospodarczych oraz parkingów należących do nowej siedziby Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto. Przewiduje się także zielone enklawy wypełnione nasadzeniami i trawnikami.

Nowa siedziba komisariatu urosła w bezpośrednim sąsiedztwie. Znajdują się tu miejsca pracy dla dwustu policjantów z Komisariatu Wrocław – Stare Miasto, a także dla stu funkcjonariuszy z Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.