Wielki pożar składowiska palet niedaleko Wrocławia. Strażacy od godzin walczą z płomieniami

Wielki pożar składowiska palet niedaleko Wrocławia. Strażacy od godzin walczą z płomieniami

Bezpośrednio po północy, w przejściu z niedzielnej nocy na poranek poniedziałkowy, w miejscowości Krępice, którą można zlokalizować nieopodal Wrocławia, nastąpił wybuch potężnego pożaru. Ogromnym zagrożeniem stały się zapasy składowanych palet, które stanęły w ogniu. W wyniku tego incydentu musiała zostać czasowo zamknięta dla ruchu droga krajowa o numerze 94, usytuowana w niewielkiej odległości od miejsca zdarzenia.

Ochotnicza Straż Pożarna z Miękini podała informacje na temat sytuacji około godziny 1:00 w nocy. Zapewniła, że intensywnie prowadzone są działania mające na celu ugaszenie płonących palet na terenie Krępicy. Zaznaczyła również, że ze względu na trwające operacje gaśnicze, fragment drogi krajowej nr 94 w rejonie Wróblowic jest tymczasowo nieprzejezdny.

Zostało przekazane, że w akcji gaśniczej oprócz lokalnych strażaków uczestniczy również jednostka straży pożarnej z Wrocławia. Dyspozytor straży pożarnej zapewnił, że wysiłki mające na celu opanowanie sytuacji są nadal kontynuowane.