Aquapark Zakrzów wita gości od 21 czerwca. Bezpłatne wejście pierwszego dnia, następnie ceny jak na Brochowie

Aquapark Zakrzów wita gości od 21 czerwca. Bezpłatne wejście pierwszego dnia, następnie ceny jak na Brochowie

Wrocławski Aquapark na osiedlu Psie Pole-Zawidawie jest gotowy do przyjęcia pierwszych gości. Wszystkie niezbędne pozwolenia zostały uzyskane, a jedynym elementem, który pozostaje do dopełnienia, jest kontrola sanepidu w obszarach takich jak łazienki i szatnie. Adrianna Pawlicka, przedstawicielka Aquaparku Wrocław, zapewnia, że jest to jedynie formalność. Otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Wilanowskiej 31 zaplanowano na 21 czerwca o godzinie 12:00. Dodatkowo, pierwszy dzień otwarcia obiektu przewiduje bezpłatny wstęp dla wszystkich.

Na dzień inauguracyjny przygotowano dodatkowe atrakcje. Goście będą mogli zobaczyć pokazy pływackie, a dla najmłodszych przygotowano animacje i konkursy – zapowiada Pawlicka.

W Aquaparku Zakrzów klienci będą mieli do dyspozycji kilka basenów, w tym sportowy, edukacyjny, z hydromasażem oraz otwarty basen na świeżym powietrzu. Oferta obejmuje także sauny i sale fitness. Dla wygody gości, przy budynku znajduje się parking na samochody i rowery.

Nowoczesny kompleks, którego koszt budowy wyniósł około 40 milionów złotych, posiada zaawansowane rozwiązania ekologiczne. Wykorzystuje on naturalne źródła energii do produkcji ciepła i elektryczności, takie jak panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu, pompy ciepła i generatory gazowe. Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego SA, tłumaczył w marcu, że te rozwiązania pozwolą na pokrycie nawet połowy zapotrzebowania na energię obiektu z odnawialnych źródeł.

Natomiast struktura cenowa będzie identyczna jak w Aquaparku Brochowie. Miesięczny karnet będzie kosztował 199 złotych, dwugodzinny bilet normalny – 50 złotych, a jednogodzinny – 33 złote.