Szczegółowy plan zamknięć drogowych związanych z nocnym półmaratonem we Wrocławiu

Szczegółowy plan zamknięć drogowych związanych z nocnym półmaratonem we Wrocławiu

Centrum miasta Wrocławia zostanie całkowicie wyłączone z ruchu na kilka godzin w najbliższą sobotę, ze względu na organizowany tam 10. nocny półmaraton. Nadchodząca impreza sportowa zgromadzi na starcie około 12 tysięcy uczestników. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 22, jednakże od wczesnych godzin porannych liczne miejsca w centrum i nie tylko będą obłożone zakazami zatrzymywania. Podróżujący, którzy parkują swoje pojazdy w tych obszarach, mogą spodziewać się ich odholowania.

Na szczególne utrudnienia mogą natrafić osoby przemieszczające się w pobliżu Stadionu Olimpijskiego, który będzie miejscem startu i zakończenia wyścigu. Trasa biegu obejmuje wiele charakterystycznych punktów miasta, takich jak Most Szczytnicki, Plac Grunwaldzki czy Plac Społeczny, ale także ulice: Pułaskiego, Kościuszki, Kołłątaja, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Podwale, Świdnicką, Piłsudskiego, Sądową, Nowy Świat, Grodzką, Piaskową, Sienkiewicza, Wyszyńskiego i wiele innych.

Organizatorzy przewidują, że pierwsi zawodnicy na mecie pojawią się tuż po godzinie 23. Ostatni uczestnicy rywalizacji powinni kończyć bieg około 1.30 w nocy. Drogi będą stopniowo otwierane dla ruchu, po tym jak przez nie przebiegną ostatni zawodnicy. Na przykład, Most Szczytnicki będzie dostępny od godziny 23, część miasta wokół Rynku od około północy, a okolicę Hali Stulecia otworzą po godzinie 1 w nocy.