Tragiczne zdarzenie na Gaju we Wrocławiu: Kobieta zostaje potrącona na pasach przez samochód

Tragiczne zdarzenie na Gaju we Wrocławiu: Kobieta zostaje potrącona na pasach przez samochód

W piątkowy poranek, wrocławska dzielnica Gaj stała się tłem dla druzgocącego zdarzenia. Około godziny 8, na jednej z jej ulic, Świeradowskiej, doszło do potrącenia kobiety o wieku bliskim 30 lat, która jako pieszy uczestnik ruchu drogowego przekraczała jezdnię. Zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych, a sprawca – kierowca samochodu osobowego marki Mercedes – nie zachował należytej ostrożności. Kobieta, mimo iż potrącona, nie jest w stanie ciężkim – jest obecnie pod opieką medycznego zespołu ratunkowego na miejscu zdarzenia i nie wydaje się być konieczne jej przewiezienie do szpitala.

Ofiara wypadku została potrącona w miejscu, które niesie ze sobą pewne ryzyko. Mimo obecności zaznaczonych pasów umożliwiających bezpieczne przejście przez jezdnię dla pieszych, brakuje tam sygnalizacji świetlnej. Dodatkowym utrudnieniem są pobliskie drzewa, które skutecznie ograniczają widoczność.

Na skutek tego niefortunnego zdarzenia, wystąpiły utrudnienia w przepływie ruchu drogowego na Świeradowskiej. Autobusy miejskiego przedsiębiorstwa komunikacyjnego są zmuszone do jazdy wahadłowej. Na szczęście, mimo braku płynności ruchu, nie tworzą się duże korki – głównie za sprawą faktu, że mamy już po godzinach porannego szczytu.