Wrocław: Plac Maxa Borna stanie się miejscem dla nowego apartamentowca. Deweloper oczekuje na zezwolenie

Wrocław: Plac Maxa Borna stanie się miejscem dla nowego apartamentowca. Deweloper oczekuje na zezwolenie

Planuje się wzniesienie obszernego budynku z mieszkaniami oraz lokalami usługowymi w strategicznej lokalizacji Wrocławia – pl. Maxa Borna. Położonej między gmachem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego, ulicą Dubois i Mostami Mieszczańskimi. Deweloper już wygrodził przyszłą inwestycję i teraz czeka na decyzję urzędu w sprawie pozwolenia na budowę.

Inwestorem jest grupa Vastint, która pomimo dużego zainteresowania, nie ujawnia jeszcze szczegółów planowanej konstrukcji, tłumacząc to brakiem pozwolenia na budowę. Tymczasem, wiadomo jedynie, że planowany obiekt będzie obejmować mieszkania, lokale usługowe, sklepy oraz podziemny garaż.

Przedmiotem inwestycji jest teren, który wcześniej pełnił funkcję parkingu. Działka została zakupiona przez Vastint w 2021 roku. Przez ostatnie dwa lata teren został ogrodzony, ale dopiero w kwietniu trafił do wrocławskiego ratusza wniosek o pozwolenie na budowę. Przewidywane zakończenie prac budowlanych ma nastąpić w 2027 roku. Nie jest jednak jeszcze wiadomo, kiedy dokładnie prace się rozpoczną.