28-letni oszust korzystający z kodów BLIK został zatrzymany przez policję

28-letni oszust korzystający z kodów BLIK został zatrzymany przez policję

Policjanci wpadli na trop 28-letniego mężczyzny, który podejrzany jest o dokonanie serii oszustw. W swoim modus operandi wykorzystywał kody BLIK, fałszywie przedstawiając się jako osoby składające zamówienia na popularnych platformach e-commerce. Jednak to jedynie jeden ze sposobów, jakimi posługują się przestępcy. Aktualnie, sprawca jest już w rękach policji.

Jak pokazały nagrania z kamer umieszczonych w bankomatach, funkcjonariusze byli w stanie przypisać do tej pory 28-latkowi aż 8 tego rodzaju czynów. Mężczyzna stanął już przed obliczem wymiaru sprawiedliwości, a sąd nałożył na niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

– Sposobów, które wykorzystują przestępcy do zdobycia danych logowania do bankowości internetowej czy kodów BLIK, jest naprawdę wiele. Nieuczciwi użytkownicy sieci, włamując się na prywatne profile w mediach społecznościowych i podszywając się pod znajomych czy członków rodziny, proszą o przesłanie kodów BLIK. Następnie wykorzystują te informacje do wypłat z bankomatów – wyjaśnia Rafał Jarząb z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

28-letni zatrzymany, obywatel Ukrainy, może być jedynie jednym z uczestników tego nielegalnego procederu. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa i jest dynamicznie rozwijane.