Nadchodzące utrudnienia w ruchu drogowym związane z kręceniem serialu historycznego we Wrocławiu

Nadchodzące utrudnienia w ruchu drogowym związane z kręceniem serialu historycznego we Wrocławiu

W nadchodzący weekend, a także w kolejne dni, ulice Wrocławia zostaną przekształcone w plan filmowy. Tu powstawać będzie serial historyczny pod produkcją ATM. W związku z tym, zarówno piesi jak i kierowcy powinni spodziewać się pewnych utrudnień w poruszaniu się po mieście. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje o miejscach, gdzie prace filmowe będą miały miejsce.

20 kwietnia – na Bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich ruch pieszy i rowerowy przy urzędzie wojewódzkim zostanie czasowo wstrzymany. Tego samego dnia, prace filmowe odbędą się również przy Powstańców Śląskich/Sztabowej. Wiązać się to będzie z zajęciem miejsc postojowych przy Sztabowej (wlot od Pocztowej) oraz zamknięciem chodnika z przystankiem A dla linii nocnych na Powstańców Śląskich. Ruchem sterować będą tam ekipy filmowe.

21 kwietnia – Plac Uniwersytecki i Kuźnicza, będące deptakami bez ruchu kołowego, doświadczyć mają czasowych ograniczeń dla ruchu pieszego i rowerowego. Znowu będzie to spowodowane realizacją ujęć do serialu, a ruchem sterować będą ekipy filmowe.

23 i 24 kwietnia – na ulicy Szajnochy, miejsc postojowych zostanie wyłączona, a ruch przelotowy zostanie wstrzymany całkowicie lub tylko na czas realizacji ujęć. Zmiany w organizacji ruchu na ulicach Psie Budy, Gepperta i Ofiar Oświęcimskich będą wynikały ze zmian na Szajnochy – chodzi tu o przeniesienie niebieskich kopert oraz czasowe regulacje kierunków ruchu.

26 kwietnia – na Ostrowie Tumskim, zostaną zajęte miejsca postojowe na placu Katedralnym, Świętokrzyskiej i Kanonii. Ruch będzie czasowo wstrzymywany na czas realizacji ujęć. Plan zdjęciowy obejmie obszar od placu Katedralnego aż do mostu Tumskiego i ulicy Świętokrzyskiej.

29 i 30 kwietnia – na Włodkowica, plan zdjęciowy oraz zaplecze techniczne rozciągną się głównie od Krupniczej do św. Antoniego. Ruchem sterować będą tam ekipy filmowe.