Potężna przemiana historycznej poczty na Purkyniego w luksusowy hotel

Potężna przemiana historycznej poczty na Purkyniego w luksusowy hotel

Planowana jest transformacja i ekspansja struktury biurowej oraz zmiana jej przeznaczenia na obiekt hotelowy z niezbędną infrastrukturą techniczną i przestrzenią do zagospodarowania. To jest to, co wiemy o zamierzeniach Purkyniego sp. z o.o., firmie, która nabyła od Orange Polska zabytkowy budynek dawnego urzędu pocztowego położonego przy ulicy Purkyniego, sąsiadującego z placem Nowy Targ. Jak miałby wyglądać ten nowy hotel i termin rozpoczęcia budowy – to wszystko wciąż pozostaje otwarte do ustalenia. Niemniej jednak, inwestor już złożył wniosek do urzędu miasta o zgody na realizację tego przedsięwzięcia.

Budynek został pierwotnie wybudowany w 1901 roku na terenie byłe klasztoru, który odpowiadał na rosnące potrzeby Poczty Państwowej, a tym samym był gospodarzem dla Poczty Paczkowej oraz Telegrafu. Do niedawna był własnością firmy Orange Polska, która przez kilka lat próbowała go sprzedać.

Nieruchomość zlokalizowana przy ulicy Purkyniego 2 składa się z pięciu pięter, posiada siedem wejść, dwa garaże, dwa stanowiska portierskie i niemal 7.4 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni. Właściciel zapewnia, że wnętrze budynku jest w bardzo dobrym stanie technicznym, mimo że – jak można zauważyć na fotografii – design nawiązuje do stylistyki lat dziewięćdziesiątych. W obiekcie znajdują się biura, sale szkoleniowe i konferencyjne, otwarte przestrzenie pracy oraz pomieszczenia socjalne. Do dyspozycji jest również parking z 55 miejscami.