Nowa metoda płatności w Wrocławskim MPK: Visa Mobile

Nowa metoda płatności w Wrocławskim MPK: Visa Mobile

Wraz z najnowszymi zmianami wprowadzonymi w systemie biletowym we wrocławskiej komunikacji publicznej, pasażerowie mają teraz możliwość zakupu biletów za pomocą nowej opcji płatności – Visa Mobile. Ta forma płatności, jak sama nazwa sugeruje, jest dostępna wyłącznie dla osób posiadających karty płatnicze wydane przez system Visa. Proces zakupu biletu jest prosty – po wyborze odpowiedniego biletu, użytkownik autoryzuje transakcję poprzez wpisanie numeru swojego telefonu komórkowego, a następnie na swoim urządzeniu mobilnym wpisuje numer PIN, aby potwierdzić płatność.

Aby skorzystać z tej formy płatności, konieczne jest najpierw zainstalowanie aplikacji Visa Mobile na swoim smartfonie. Następnie, do aplikacji należy dodać swoją kartę płatniczą i numer telefonu. Ostatecznym krokiem jest ustalenie PIN-u, który będzie potrzebny do autoryzacji każdej kolejnej transakcji.

Aplikacja Visa Mobile może być również używana za pośrednictwem aplikacji bankowej użytkownika, o ile dany bank oferuje swoim klientom taką możliwość.

Nowe rozwiązanie oferuje znaczne udogodnienia dla pasażerów. W przypadku tradycyjnej metody płatności kartą, użytkownik musi wpisać 16-cyfrowy numer karty, co może być uciążliwe. Konieczność wpisania numeru CVC i autoryzacji transakcji w systemie bankowym to dodatkowe kroki, które teraz można pominąć. Dlatego też, bezpieczeństwo płatności online jest zapewnione przez system 3D Secure, który chroni środki na karcie nawet w przypadku, gdy jej numer zostanie ujawniony.