Aquasport w Brzegu Dolnym ponownie otwarty po dwuletnim remoncie: Dojazd dla wrocławian zaledwie 20 minut

Aquasport w Brzegu Dolnym ponownie otwarty po dwuletnim remoncie: Dojazd dla wrocławian zaledwie 20 minut

Basen Aquasport, położony w Brzegu Dolnym, niedaleko Wrocławia, zostanie niebawem otwarty na nowo po dwuletnim procesie renowacji. Początkowo zamknięto go w 2022 roku, kiedy to gminę dotknęły gwałtowne podwyżki cen energii elektrycznej i gazu, które znacząco obciążały budżet obiektu do tego stopnia, że była niezdolna do utrzymania właściwej temperatury basenu. Jako część remontu obiekt przeszedł termomodernizację, która obejmowała ocieplenie budynku oraz wymianę drzwi i okien na bardziej energooszczędne. Obecnie trwa proces napełniania basenowych niecki wodą.

Brzeski Aquasport cieszył się dużą popularnością także wśród mieszkańców Wrocławia, zwłaszcza tych mieszkających na zachodnich osiedlach miasta ze względu na krótki czas dojazdu – jedynie 20 minut.

W 2022 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Brzegu Dolnym wyliczył, że miesięczne koszty utrzymania obiektu z 20 tysięcy złotych skoczyły do 250 tysięcy. Gmina stwierdziła, że nawet przy podwyższeniu cen biletów, zyski nie byłyby wystarczające do pokrycia tak wysokich kosztów. Z tego powodu, basen musiał zostać zamknięty. Władze miejskie zapewniały wtedy, że obiekt pozostanie nieczynny aż do zakończenia prac termomodernizacyjnych mających na celu wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań oszczędzających energię i gaz.

Prace te właśnie dobiegły końca. MOSiR w Brzegu Dolnym poinformował, że woda jest obecnie pompowana do niecki basenowej, po czym zostanie podgrzewana i oczyszczona. W momencie zakończenia tych czynności, basen zostanie przekazany do oceny sanepidu. Ostateczna data otwarcia zależeć będzie od momentu pozytywnego odbioru przez wyżej wymienioną instytucję.