Apel o pomoc: Trzeci dzień nieprzerwanych poszukiwań matki i jej dwumiesięcznego dziecka

Apel o pomoc: Trzeci dzień nieprzerwanych poszukiwań matki i jej dwumiesięcznego dziecka

Ostatni raz widziana była 28-letnia Adila Mehdiyeva, obywatelka Azerbejdżanu mieszka i pracująca we Wrocławiu od ponad roku, 17 grudnia – od tego dnia rodzina nie ma z nią kontaktu. Młoda matka wraz ze swoim dwumiesięcznym dzieckiem jest intensywnie szukana przez Policję i WOPR. Służby przeczesują tereny nadodrzańskie już trzeci dzień z rzędu. Alarmujący komunikat na profilu „Gdziekolwiek jesteś” nie pozostawia wątpliwości co do powagi sytuacji: „Uwaga, bardzo pilne. Realne zagrożenie dla zdrowia lub życia”.

Adila Mehdiyeva została po raz ostatni zauważona opuszczając swoje mieszkanie przy ulicy Sikorskiego 7k (Stare Miasto) około godziny 19:00 w poniedziałek, 17 grudnia, zabierając ze sobą dwumiesięcznego syna. Od tego czasu nie utrzymuje żadnego kontaktu z rodziną czy znajomymi. Adila boryka się z epizodami depresyjnymi, co tworzy realne obawy o jej zdrowie. Mówi ona słabo w języku polskim, ale dobrze sobie radzi w języku angielskim.

Poszukiwania zaginionej Adili Mehdiyevej są prowadzone przez komisariat policji Stare Miasto. W akcję ratunkową zaangażowane są różne służby: WOPR, Policja Wodna, strażacy ze Specjalistycznej Jednostki Ratownictwa Wodnego JRG-1 we Wrocławiu oraz Wodna Służba Ratownicza. Działania rozpoczęły się w poniedziałek, 18 grudnia i trwają bez przerwy do teraz. W środę, 20 grudnia, poszukiwania skupiają się na rejonie mostu Milenijnego w pobliżu ulicy Celtyckiej.