Tragiczny wypadek dwóch ciężarówek na autostradzie A4 pod Wrocławiem – utrudnienia w ruchu

Tragiczny wypadek dwóch ciężarówek na autostradzie A4 pod Wrocławiem – utrudnienia w ruchu

Poniedziałek, 4 grudnia, niestety nie zaczął się dobrze dla użytkowników autostrady A4. O godzinie 9:30 rano, w pobliżu Wrocławia doszło do poważnego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwie ciężarówki. W wyniku zderzenia jedna osoba odniosła obrażenia. Autostrada prowadząca w kierunku Wrocławia jest obecnie zablokowana.

Wypadek miał miejsce na odcinku drogi oznaczonym numerem 137+700, pomiędzy węzłami Kostomłoty a Kąty Wrocławskie. Przez około trzydzieści minut droga była całkowicie nieprzejezdna. Służby drogowe szacują, że utrudnienia w ruchu mogą utrzymać się do trzech godzin.

Sytuacja na drogach we Wrocławiu i jego powiecie jest skomplikowana. Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu informują, że większość kolizji, które mają miejsce w trudnych warunkach drogowych, wynika z najechania na tył poprzedzającego pojazdu. Dlatego zwracają się z prośbą do kierowców o utrzymanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, co pozwoli na swobodne wykonanie ewentualnych manewrów.

O godzinie 10:22 dokonano aktualizacji informacji dotyczącej sytuacji na drodze. Zablokowany jest prawy pas ruchu, natomiast ruch odbywa się lewym pasem.