Podgląd cen połączeń lotniczych w Polsce: Droga do Olsztyna z Wrocławia najtańsza

Podgląd cen połączeń lotniczych w Polsce: Droga do Olsztyna z Wrocławia najtańsza

Badanie tras lotniczych między polskimi miastami w roku 2023 ujawniło, że najpopularniejsze to te pomiędzy Krakowem, Gdańskiem, Szczecinem i Warszawą. Trasa Wrocław-Olsztyn okazała się być najtańszym połączeniem lotniczym z kosztem 126 zł za podróż w obie strony. Na drugim biegunie znajdował się lot Wrocław-Rzeszów, który kosztował 705 zł w jednym kierunku.

Gdańsk-Kraków była trasą, którą Polacy najczęściej wybierali spośród ogólnej siatki połączeń krajowych. W przeciwnym biegunie, trasa Wrocław-Olsztyn była najtańszym połączeniem krajowym.

Według raportu Urzędu Lotnictwa Cywilnego dotyczącego pasażerskich przewozów lotniczych w 2022 roku, w ruchu krajowym obsłużono 3,2 miliona pasażerów, co stanowiło 8% wszystkich operacji lotniczych na polskich lotniskach. Dane te potwierdzają, że wiele Polaków wybiera samolot jako środek transportu na długie dystanse w kraju.

W swojej analizie przeprowadzonej w 2023 roku, eksperci z platformy rezerwacyjnej przyglądali się krajowym połączeniom lotniczym, pokazując najpopularniejsze trasy i średnie ceny biletów. Stwierdzili, że trasa Kraków-Gdańsk i Szczecin-Warszawa była preferowana przez co trzeciego pasażera.