Incydent na cmentarzu w Radomiu – wezwanie policji

Incydent na cmentarzu w Radomiu – wezwanie policji

1 listopada, w trakcie obchodów Dnia Wszystkich Świętych, na terenie cmentarza w Radomiu wybuchła awantura. Wydarzenie to zostało udokumentowane i opublikowane na platformach społecznościowych, gdzie można zobaczyć nagranie z tego incydentu.

Tytuł: Niepokoje na cmentarzu w Radomiu
Nagranie, które prawdopodobnie zostało wykonane za pomocą telefonu komórkowego, wskazuje, że do nieporozumienia doszło około 17:30. W tle słychać głosy krzyczących ludzi i widać bójkę. Osoba, która prawdopodobnie dokonała nagrania, komentuje sytuację słowami: „to cyganie”. Fakt wezwania policji na miejsce potwierdza, że ktoś – najprawdopodobniej świadek całego zdarzenia – zadzwonił na numer alarmowy „112” prosząc o interwencję. Marcin Sawicki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu informuje: „Patrol policyjny został skierowany na miejsce, ale nie zastali już tam nikogo – ani świadków, ani uczestników zajścia”.

Najprawdopodobniej nie będzie prowadzone dalsze dochodzenie w tej sprawie, ponieważ wydaje się, że konflikt miał miejsce pomiędzy osobami, które dobrze się znały. W takich przypadkach procedury są prowadzone jedynie na wniosek osoby pokrzywdzonej lub gdy doszło do uszczerbku na zdrowiu. W tym przypadku możliwe jest, że incydent pozostanie jedynie sprawą środowiska osób biorących w nim udział.