Otwarcie nowo wybudowanych Mostów Bolesława Chrobrego we Wrocławiu

Otwarcie nowo wybudowanych Mostów Bolesława Chrobrego we Wrocławiu

We Wrocławiu, w sobotę, nastąpiło uroczyste otwarcie nowych Mostów Bolesława Chrobrego, które skutecznie łączą dzielnice Sępolno i Swojczyce. Wymienione mosty stanowią część systemu przepraw nad kanałem przeciwpowodziowym oraz żeglugowym na rzece Odrze. Nowo wybudowane konstrukcje, oprócz samych jezdni, oferują również ścieżki rowerowe i chodniki, a ponadto są efektownie oświetlone. Całość inwestycji pochłonęła kwotę 83 milionów złotych.

Informację o oficjalnym otwarciu nowego mostu na wschodniej stronie miasta przekazał wrocławski magistrat. Nowe Mosty Bolesława Chrobrego powstały jako część drogi wojewódzkiej numer 455, prowadzącej do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia, z miejscowości Jelcz-Laskowice. Finansowanie tej kosztownej inwestycji, wynoszącej ponad 83 miliony złotych, zostało pokryte z budżetu miasta.

Działania związane z tym projektem obejmowały przebudowę ponad 800 metrów układu drogowego, w tym czterech skrzyżowań: ul. Mickiewicza z ul. Monte Cassino, ul. Swojczycką z Monopolową, a także Marco Polo i Mydlaną. Zmodernizowane Mosty Bolesława Chrobrego mogą teraz wytrzymać ciężar do 40 ton, co stanowi znaczącą poprawę w porównaniu do wcześniejszych 15 ton. Dzięki temu wzrostu nośności, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne będzie mogło obsługiwać Swojczyce czy Wojnowo za pomocą większych autobusów, co z pewnością przyczyni się do poprawy komfortu podróżujących.

Prace nad infrastrukturą drogową, rowerową oraz chodnikową nie zostały jeszcze zakończone i będą trwały przez najbliższe tygodnie. Dodatkowo, przewidziane są prace porządkowe i pielęgnacyjne zieleni na obszarach przy mostach – zarówno od strony Swojczyc, jak i Sępolna. Całość prac ma zakończyć się jesienią bieżącego roku. W międzyczasie trwają rozmowy z konserwatorem zabytków na temat starych mostów, które zostaną zamknięte po otwarciu nowych konstrukcji.