Orientacyjne spotkanie z nietypowym złodziejem sklepowym we Wrocławiu

Orientacyjne spotkanie z nietypowym złodziejem sklepowym we Wrocławiu

Sceny rodem z filmu „Poszukiwany, poszukiwana” Stanisława Barei to właśnie obraz, jaki uchwyciły kamery jednej z drogerii we Wrocławiu. Mężczyzna o wyglądzie dzięki peruce, ciemnym okularom, kabaretkom oraz czarnej sukience łudząco przypominający kobietę, wkradał się do sklepów i kradł perfumy. Niemniej jednak, pomimo swojego nietypowego kamuflażu, nie był w stanie zmylić wrocławskiej policji. Teraz 45-letni złodziej będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem.

Młodszy aspirant Rafał Jarząb z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji opowiada o nietuzinkowym sposobie działania mężczyzny. Wykorzystując perukę z długimi włosami, czarną sukienkę oraz białe kabaretki i klapki, człowiek ten naśladował damski wizerunek podczas swojej serii kradzieży perfum z różnych sklepów we Wrocławiu.

Działania operacyjne Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej we Wrocławiu, które były intensywne i szeroko zakrojone, doprowadziły do zatrzymania 45-letniego zawodowego złodzieja sklepowego – poinformował mł. asp. Rafał Jarząb.

Problemy mężczyzny nie kończą się jednak na kradzieżach. Mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, poruszał się on po Wrocławiu swoim starym volkswagenem. Teraz, za swoje czyny, grozi mu kara do pięciu lat więzienia – wyjaśnił młodszy aspirant.