Zdarzenie drogowe w okolicach Wrocławia: ciężarówka kolizyjna z radiowozem

Zdarzenie drogowe w okolicach Wrocławia: ciężarówka kolizyjna z radiowozem

W dniu dzisiejszym, pod Wrocławiem, miał miejsce poważny incydent drogowy. Wypadkowi przyszło towarzyszyć służbom policyjnym w niecodziennym charakterze, bowiem jednym z uczestników zdarzenia była ich patrolowa jednostka. Konkretnie, na trasie prowadzącej do autostrady A4, przy węźle Brzezimierz, doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z policyjnym radiowozem. Wszystko wydarzyło się dzisiaj, w środku dnia, około godziny 10.40.

Według zgromadzonych informacji, radiowóz policyjny jechał w kierunku Oławy, a jego trasa prowadziła przez Goszczynę. Kiedy dotarł do miejsca, gdzie znajduje się zjazd na węzeł Brzezimierz, niespodziewanie w bok pojazdu uderzył samochód ciężarowy. Ten ostatni poruszał się drogą wojewódzką nr 396 od strony Brzezimierza. Siła uderzenia była tak wielka, że radiowóz został odrzucony na bariery energochłonne.

Po udzielonej pomocy na miejscu zdarzenia, jeden z funkcjonariuszy policji – kierujący pojazdem – został przewieziony do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że zarówno policjant, jak i kierowca ciężarówki byli trzeźwi w momencie zdarzenia.