Internetowy oszust z Wrocławia zatrzymany przez policję

Internetowy oszust z Wrocławia zatrzymany przez policję

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej we Wrocławiu, po przeprowadzeniu szeroko zakrojonego śledztwa, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o popełnienie wielokrotnych oszustw online. Oskarżony, 22-letni mieszkaniec Wrocławia, dokonywał zamówień na duże ilości sprzętu elektronicznego na pewnej platformie internetowej. Następnie, używając oryginalnych opakowań, zwracał do sprzedawcy przedmioty o mniejszej wartości lub całkiem odmienne od zamówionych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i teraz czeka go proces sądowy. W razie skazania grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Analiza dowodów zebranych przez funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej doprowadziła do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny, który zamawiał sprzęt elektroniczny tylko po to, aby dokonać wyżej opisanego oszustwa. Zatrzymanie nastąpiło, gdy podejrzany próbował odebrać kolejną przesyłkę przy jednym z automatów do nadawania paczek.

W miejscu zamieszkania oszusta znaleziono wiele dowodów jego przestępczej działalności. Zabezpieczono m.in. duże ilości kości pamięci RAM, smartwatche, komputerowe zasilacze oraz zestawy do chłodzenia komputerów. Policjanci odkryli również nierozpakowane paczki kurierskie ukryte pod materacem łóżka. W trakcie przeszukiwania mieszkania odnaleziono także dużą sumę gotówki – prawie 23 tysiące dolarów i euro.

Według wstępnych szacunków, straty platformy sprzedażowej, na której mężczyzna dokonywał oszustw, wynoszą ponad 3 tysiące złotych. Przypomnijmy, że za popełnienie tego rodzaju przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.