Wrocławska ulica Oławska świętuje. Piąta edycja pikniku rodzinnego

Wrocławska ulica Oławska świętuje. Piąta edycja pikniku rodzinnego

Ulica Oławska we Wrocławiu tętni życiem podczas swojego święta, które ma miejsce w sobotę, 8 września. Inicjatorem tego wydarzenia jest Urząd Statystyczny z Wrocławia. Święto Ulicy Oławskiej będzie obchodzone w tym roku jako część uroczystości związanych ze Świętem Województwa Dolnośląskiego.

Po raz piąty mieszkańcy i goście miasta mają okazję uczestniczyć w święcie tej popularnej ulicy – wydarzeniu, które łączy elementy pikniku rodzinnego i dni otwartych w siedzibie gospodarza imprezy, czyli wrocławskim Urzędzie Statystycznym.

Alicja Pietrusiewicz z Urzędu Statystycznego we Wrocławiu, mówi o tym wydarzeniu: „To już dobrze znane i lubiane przez wszystkich święto, które jest połączeniem relaksacyjnego pikniku rodzinnego z różnorodnymi akcjami edukacyjnymi realizowanymi poprzez zabawy, rozrywkę oraz inicjatywy społeczne skierowane do osób w każdym wieku, zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych, w tym seniorów. Tegoroczna edycja jest szczególna, ponieważ otrzymała wsparcie finansowe ze strony Urzędu Marszałkowskiego, dzięki czemu przekształciła się z imprezy typowo miejskiej w wydarzenie o charakterze regionalnym. Jest to jedno z wielu wydarzeń zorganizowanych podczas obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego”.

W programie święta Ulicy Oławskiej zaprezentowano mnóstwo atrakcji. Na uczestników czekają gry, konkursy oraz miejskie spacery z elementami gry terenowej. W przestrzeni DJ live music i acoustic more można posłuchać muzyki na żywo. Swoje umiejętności prezentować będą także animatorzy – szczudlarz i clown. Dodatkowo, na ulicy odbędą się pokazy taneczne.

Uczestnicy święta będą mogli również odwiedzić liczne stoiska promocyjne partnerów wydarzenia oraz różnych instytucji i fundacji. Nie zabraknie też miejscowych produktów oraz rękodzieła oferowanego na straganach.