Rozpoczęcie projektu „Od pola na wrocławski stół” – miasto łączy lokalnych producentów żywności z restauratorami

Rozpoczęcie projektu „Od pola na wrocławski stół” – miasto łączy lokalnych producentów żywności z restauratorami

W stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu, właśnie ruszył unikalny projekt o nazwie „Od pola na wrocławski stół”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest połączenie producentów wysokiej jakości żywności z operatorami lokalnej sceny gastronomicznej. Inicjatywa ta obejmuje między innymi stworzenie specjalistycznego przewodnika kulinarnego, realizację czterech filmów edukacyjnych, organizację kampanii w mediach społecznościowych oraz przygotowanie weekendu kulinarnego pod hasłem „Jem lokalnie”.

Projekt „Od pola na wrocławski stół” ma za zadanie integrować regionalnych dostawców jedzenia z sektorem gastronomicznym Wrocławia. Gastronomia stanowi kluczowy element miejskiego systemu żywnościowego oraz pełni ważną rolę w krajobrazie miasta. Dzięki wprowadzeniu do wrocławskich restauracji produktów lokalnych oraz implementacji działań promocyjnych tych produktów, możliwe stanie się zwiększenie ich rozpoznawalności w przestrzeni miejskiej.

Inicjatywa ta ma również na celu podniesienie poziomu wiedzy oraz świadomości mieszkańców Dolnego Śląska na temat zrównoważonego systemu żywności i zdrowego odżywiania opartego na lokalnych, naturalnych produktach.

W ramach projektu powstaje między innymi przewodnik kulinarny „Od pola na wrocławski stół”, który jest źródłem wiedzy o produktach regionalnych i gastronomii Wrocławia. Planowane są również kampanie edukacyjne i promocyjne w mediach społecznościowych. Najbliższy tydzień (od 31 września do 1 października 2023 roku) to czas weekendu kulinarnego pod hasłem „Jem lokalnie”. Goście wrocławskich restauracji będą mieli możliwość degustacji potraw z festiwalowego menu, opartego na lokalnych produktach. Zarówno mieszkańcy Dolnego Śląska, jak i odwiedzający turystyka będą mogli skosztować dań przygotowanych z ekologicznych i naturalnych produktów z naszego regionu.