Niecodzienna sytuacja na Grabiszyńskiej. Podejrzany pakunek w galerii handlowej

Niecodzienna sytuacja na Grabiszyńskiej. Podejrzany pakunek w galerii handlowej

We wtorek, 12 września, o godzinie 7 rano, wrocławska policja otrzymała niecodzienne zgłoszenie. Informacja dotyczyła podejrzanej przesyłki, która została znaleziona w centrum handlowym Tarasy Grabiszyńskie. W efekcie zdecydowano o ewakuacji blisko 90 osób z budynku.

Sytuacja zainicjowała się od znaleziska w galerii handlowej przy ulicy Grabiszyńskiej 240 – tajemniczego pakunku pełnego elementów elektronicznych. Tego dnia na pierwszym piętrze centrum handlowego Tarasy Grabiszyńskie został znaleziony obiekt, który na pierwszy rzut oka mógł wyglądać jak potencjalny ładunek wybuchowy. Natychmiast po otrzymaniu informacji na miejsce skierowano odpowiednie służby policyjne.

Mówi starszy aspirant Aleksandra Freus z wrocławskiej komendy miejskiej policji: „Nasz specjalistyczny patrol rozpoznania pirotechnicznego dokładnie sprawdził ten obiekt. Okazało się, że jest to ładunek bezpieczny, a zagrożenie bombowe nie zostało potwierdzone. Aktualnie prowadzone są na miejscu dalsze czynności, takie jak oględziny i zabezpieczanie dowodów z monitoringu. Antycypuję, że klienci będą mogli wrócić do centrum handlowego w najbliższym czasie”.

Chociaż sytuacja była niewątpliwie napięta, na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Podejrzany ładunek prawdopodobnie składał się z baterii. Na szczęście, nikt nie doznał żadnych obrażeń.