Tarczyński Arena gotowa na mecz eliminacji UEFA EURO 2024

Tarczyński Arena gotowa na mecz eliminacji UEFA EURO 2024

Dzisiejszy dzień z pewnością przejdzie do historii Tarczyński Arena, która ma możliwość przyjmowania do 40 tysięcy pasjonatów piłki nożnej. Wszystko to dzięki spotkaniu piłkarskim między Anglią a Ukrainą. Dla komfortu fanów przewidziano dodatkowe miejsca parkingowe i specjalne kursy komunikacji miejskiej. Mimo to, warto spodziewać się poważnych korków drogowych.

Wymieniony mecz odbędzie się w ramach eliminacji do UEFA EURO 2024. Początek gry zaplanowany jest na godzinę 18:00, lecz już kilka godzin przed tym czasem powinno zacząć się intensywne poruszanie się po okolicach stadionu. Brama obiektu zostanie otwarta dla publiczności o godzinie 16:00.

Na potrzeby dzisiejszego wydarzenia, organizatorzy zadbali o dodatkowe parkingi w pobliżu stadionu. Koszt parkowania wyniesie około 40 złotych za pojazd. Za zaparkowanie na terenie samego stadionu trzeba będzie zapłacić 75 złotych.

Z myślą o rozładowaniu zatorów drogowych, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne uruchomi dwa dodatkowe kursy tramwajowe, które będą kursować między godziną 15:40 a 20:00. Tramwaje połączą stadion z Dworcem Głównym i Placem Dominikańskim. Oprócz tego, do dyspozycji kibiców będzie specjalny autobus oraz duże autobusy przegubowe obsługujące okoliczne linie.

Oczekuje się, że na mecz przybędzie nawet 40 tysięcy fanów, co na pewno wpłynie na intensywność ruchu drogowego. Osoby, które nie planują uczestniczyć w tym wydarzeniu, powinny rozważyć możliwość omijania okolic stadionu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 i potrwa około dwóch godzin. Z pewnością wzmożony ruch utrzyma się do późnych godzin wieczornych.