Wrocławska komunikacja miejska zmienia ukraińskie flagi na naklejki

Wrocławska komunikacja miejska zmienia ukraińskie flagi na naklejki

Autobusy i tramwaje we Wrocławiu nie będą już ozdobione ukraińskimi flagami. Ta zmiana jest efektem protestów pewnej grupy mieszkańców miasta. Mimo początkowej obrony przez MPK swojej decyzji o umieszczaniu ukraińskich barw narodowych na pojazdach, ostatecznie podjęli decyzję o usunięciu flag.

Flagi Ukrainy już nie widnieją na wrocławskiej komunikacji miejskiej. Zostały zastąpione flagami Solidarności, które pojawiły się koniec sierpnia, by uczcić rocznicę porozumień sierpniowych. Te natomiast mają zniknąć na początku września. Od tego momentu na wrocławskich autobusach i tramwajach powiewać będą tylko polskie barwy oraz symbole Wrocławia.

Mimo to, ukraiński element nie zniknie całkowicie z MPK. Na taborze pojawią się żółto – niebieskie oraz biało – czerwone naklejki. Jak wyjaśnia MPK, były to flagi, które już mocno się zużyły, a poprzez naklejki chcą utrzymać gest poparcia dla Ukrainy, łączący oba narody poprzez ich barwy.

MPK podkreśla, że wyrażanie poparcia dla Ukrainy jest bardzo ważne. Jest to symbol wsparcia dla tysięcy ofiar tragicznej wojny, gdzie codziennie giną niewinne osoby, w tym kobiety i dzieci. Taka forma solidarności jest drobna, ale istotna i symboliczna. Na taborze od kilku tygodni widoczne są specjalne grafiki łączące polskie i ukraińskie barwy narodowe z napisem „Jesteśmy z Wami!” – „Ми з Вами!”. MPK Wrocław zapewnia, że te znaki solidarności pozostaną do końca konfliktu, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami.