Tragiczne zdarzenie na skrzyżowaniu dróg. Wypadek cysterny i busa

Tragiczne zdarzenie na skrzyżowaniu dróg. Wypadek cysterny i busa

W piątkowe przedpołudnie, dokładnie przed godziną jedenastą, dnia 1 września, na skrzyżowaniu drogi pomiędzy Nadolicami Wielkimi, Wojnowicami oraz Chrząstawą Małą doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Wypadkowi uległy dwa pojazdy: ciężarowa cysterna oraz bus. Niestety, w wyniku zdarzenia dwie osoby odniosły obrażenia a droga stała się nieprzejezdna.

Pierwsze informacje, które uzyskała policja pracująca na miejscu wypadku wskazują na to, że sprawcą tego tragicznego zdarzenia jest kierowca cysterny. Był on prowadzącym pojazd marki MAN i to on, nie respektując pierwszeństwa przejazdu jadąc drogą podporządkowaną, doprowadził do kolizji z poprawnie poruszającym się busem Citroen. Informacje te przekazał Gazecie Wrocławskiej młodszy aspirant Rafał Jarząb, reprezentujący Komendę Miejską Policji we Wrocławiu.

Kierowca busa, który po zderzeniu stracił przytomność, został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do najbliższego szpitala. Analogiczny los spotkał kierowcę cysterny – również znalazł się on w stanie nieprzytomnym i został przewieziony do szpitala. Na szczęście obrażenia jakich doznał nie zagrażają jego życiu. Jak ustalono, kierujący marką MAN był trzeźwy.

Na miejscu tragedii nadal trwają czynności policyjne i droga jest nadal nieprzejezdna – informuje młodszy aspirant Rafał Jarząb. Cysterna po wypadku znalazła się na boku na drodze i utrudnienia potrwają do momentu przyjazdu specjalistycznego sprzętu umożliwiającego usunięcie z drogi ciężarówki.