Awaria budynku na ulicy Murarskiej we Wrocławiu: ewakuacja i przerwa w dostawie prądu

Awaria budynku na ulicy Murarskiej we Wrocławiu: ewakuacja i przerwa w dostawie prądu

Do dramatycznych wydarzeń doszło we Wrocławiu, kiedy to jedna ze ścian starego, niezamieszkanego budynku przy ulicy Murarskiej runęła. Z uwagi na potencjalne zagrożenie, 18 mieszkańców z pobliskich budowli musiało zostać tymczasowo przesiedlonych. Inspektor nadzoru budowlanego podjął decyzję o czasowym odcięciu dostaw prądu w tym obszarze.

Pierwsze wiadomości na temat incydentu pojawiły się na portalu Kontakt 24, skąd dziennikarze dowiedzieli się o sytuacji. Potwierdzenie informacji nadeszło ze strony młodszego kapitana Damiana Górki, który pełni funkcję rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Górka wyjaśnił, że służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o uszkodzeniu budynku tuż przed godziną dziewiątą. Jak dodał, budynek nie był zamieszkiwany od pewnego czasu, a co za tym idzie, nie ma informacji o potencjalnych ofiarach. Na miejscu zdarzenia pojawił się inspektor nadzoru budowlanego, który zarządził ewakuację mieszkańców sąsiedniego budynku. Działań straży pożarnej, które polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udało się zakończyć około godziny 12.

Również rzecznik prasowy komendy policji we Wrocławiu poinformował o ewakuacji 18 osób z budynków w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia. Poinformował również, że mieszkańcy nie będą mogli powrócić do swoich domów przynajmniej do następnego poniedziałku. Na miejscu nadal obecny jest inspektor nadzoru budowlanego, który zdecydował o czasowym wyłączeniu dostaw prądu do czasu rozwiązania problemu.