Wrocław – Wenecja Północy pełna atrakcji na wodzie

Wrocław – Wenecja Północy pełna atrakcji na wodzie

Miasto Wrocław, ze względu na swoją unikalną infrastrukturę wodną, często bywa przyrównywane do słynnej Wenecji. Unikalność ta wynika z obecności 112 mostów, 38 kładek i 12 wysp, co zapewnia różnorodność możliwości spędzania czasu nad wodą. Co więcej, miasto oferuje również liczne bulwary nadbrzeżne, przystanie, punkty wynajmu sprzętu wodnego oraz restauracje znajdujące się na statkach cumujących przy brzegach. Jedyne polskie miasto, które daje takie możliwości poznawania go, jednocześnie relaksując się przy wodzie.

Większość atrakcji turystycznych Wrocławia jest usytuowana na brzegach Odry lub w jej bliskim sąsiedztwie. Dlatego też odkrywanie tych miejsc jest możliwe zarówno spacerem wzdłuż rzeki, jak i podczas rejsu łodzią. To sprawia, że zwiedzanie miasta jest nie tylko interesujące, ale również pozostawia wiele przestrzeni na odpoczynek i relaks.

Bulwary wzdłuż Odry tworzą malowniczą trasę spacerową, a także miejsca z przystaniami dla chętnych do odbycia rejsów po rzece. Najbardziej znany i lubiany przez mieszkańców i turystów jest bulwar Xawerego Dunikowskiego. W pobliżu tego miejsca znajdują się takie atrakcje jak Hala Targowa, Muzeum Narodowe z abakanami czy Bastion Ceglarski. Jest to również miejsce wielu wydarzeń związanych z wodą, jak choćby corocznie organizowany Dzień Odry w maju.

Kładka pod mostem Pokoju łączy bulwar Dunikowskiego z bulwarem Marii i Lecha Kaczyńskich – miejscem nietypowej instalacji: potężnego napisu WRO służącego jednocześnie jako ławka. Idealne miejsce do zrobienia pamiątkowej fotografii! Po drugiej stronie Odry możemy znaleźć bulwary nazwane imieniem kardynała Stefana Wyszyńskiego (przy kościele Najświętszej Marii Panny), Piotra Włostowica (obok mostu Piaskowy i mapy plastycznej Wrocławskiego Węzła Wodnego) i księdza Aleksandra Zienkiewicza z oryginalnym labiryntem roślinnym.