4 miejsca, które musisz odwiedzić we Wrocławiu!

4 miejsca, które musisz odwiedzić we Wrocławiu!

Wrocław to największe miasto i stolica województwa dolnośląskiego. Miasto to może pochwalić się wyjątkowo bogatą historią i tradycją, czego najlepszym dowodem jest niezliczona ilość zabytków i atrakcji, które tylko czekają na turystów. Wobec tego, co warto zobaczyć będąc we Wrocławiu?

Zoo i Afrykarium

Dolny Śląsk to bez wątpienia jeden z najbardziej turystycznych regionów Polski. Wrocław codziennie odwiedzany jest przez tysiące turystów, którzy swoje pierwsze kroki kierują właśnie w stronę Zoo i Afrykarium. Wrocławskie Zoo jest domem dla wielu rzadkich i egzotycznych gatunków zwierząt, a powstałe w nim Afrykarium stało się jego największą atrakcją. Jest to kompleks basenów w budynku, który kształtem przypomina Arkę Noego stał się miejscem pobytu dla 5 tysięcy zwierząt. Są to głównie ryby, ale także i rzadkie gatunki ptaków z Czarnego Lądu, pingwiny oraz krokodyle. Tej atrakcji we Wrocławiu nie można pominąć!

Hala Stulecia i Park Szczytnicki

Zwiedzając Wrocław nie można odmówić sobie również przyjemności odwiedzenia Hali Stulecia i Parku Szczytnickiego. Sam park powstał na terenie dawnej wsi, która została administracyjne włączona do obszaru miejskiego Wrocławia. Był to pierwszy park w stylu angielskim, jaki został założony na Starym Kontynencie. Na powierzchni ponad 100 hektarów można podziwiać ponad 400 gatunków drzew i krzewów. Jest to jedno z ulubionych miejsc rekreacyjnych nie tylko dla turystów, ale także i dla miejscowych. To właśnie na jego terenie znajduje się Hala Stulecia, czyli najważniejszy zabytek i duma Wrocławia. Została ona wzniesiona zgodnie z projektami Maxa Berga i w 2006 roku została ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa. Wzniesiono ją w latach 1911-1913 jako upamiętnienie bitwy pod Lipskiem. Sama kopuła ma 42 metry wysokości i średnicę 69 metrów. Tego zabytku na mapie Wrocławia nie można pominąć!

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski to bez wątpienia jedno z najciekawszych i najbardziej zabytkowych miejsc we Wrocławiu. Wyspa ta stanowi najstarszą część miasta, która powstała w wyniku licznych rozgałęzień rzeki Odry. Obecnie jednak Ostrów Tumski nie jest już wyspą i został połączony licznymi mostami i groblami z miastem. To właśnie tam znajduje się Katedra we Wrocławiu, która to jest najlepszym przykładem gotyckiego stylu w architekturze i jedną z pierwszych, całkowicie gotyckich świątyń jakie powstały na ziemiach polskich. Zwiedzanie Ostrowa Tumskiego powinno być najważniejszym punktem spaceru po Wrocławiu.

Panorama Racławicka

Miejscem, którego nie można pominąć podczas zwiedzania Wrocławia jest również budynek Muzeum Narodowego we Wrocławiu i słynna już na całym świecie Panorama Racławicka. Jest to olbrzymie dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka, które powstało na przełomie lat 1893-1894 i upamiętnia ono 100-ną rocznicę insurekcji kościuszkowskiej- czyli bitwy stoczonej 4 kwietnia 1794 roku pod Racławicami. Panorama Racławicka jest jednym z najważniejszych eksponatów Muzeum Narodowego i z całą pewnością, warto się jej przyjrzeć z bliska!