Najpopularniejsze miejsca we Wrocławiu

Najpopularniejsze miejsca we Wrocławiu

Najpopularniejsze miejsca we Wrocławiu dla turystów

wrocław – co wartoKtóre z wrocławskich atrakcji przyciągają najwięcej turystów?  I czy w ogóle warto stawiać to jako główne kryterium? W końcu pomiędzy faktem gromadzenia się turystów a wartościową ofertą turystyczną wcale nie musi być znaku równości. Dlatego czasem nie ma sensu pchać się tam, gdzie wszyscy i zastanowić się nad jakością. Spójrzmy więc na najczęściej wybierane atrakcje we Wrocławiu i spróbujmy je ocenić z perspektywy turystycznej.

Hydropolis czyli jak dowiedzieć się więcej o wodzie

Co większość z nas wie o wodzie? Na pewno to, że możemy w niej umyć naczynia, wykąpać się i zrobić pranie. Czy to wszystko? To nawet nie jest połowa! Woda jest tak ważną substancją w naszym świecie, że można by o niej gadać godzinami. Na jej temat powstała cała masa naukowych książek i nie starczyłoby nam życia, gdybyśmy chcieli to wszystko przyswoić. Dlatego właśnie pojawiło się Hydropolis, czyli specjalne centrum edukacyjne, które próbuję te wiedzę przekazać nam w pigułce. Oczywiście podczas jednej wizyty nie jesteśmy w stanie połknąć całej tego rodzaju wiedzy, ale i tak nie ma drugiego takiego obiektu w Polsce. Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca całe rodziny.

Najpopularniejsze miejsca we Wrocławiu w zimie

Czy w zimie przy największych mrozach liczba turystów we Wrocławiu nagle spada? Nic podobnego. Cały czas przyciąga ono setki lub nawet tysiące osób, a może nawet w zimie jeszcze więcej? To właśnie o tej porze roku otwiera się takie obiekty jak lodowiska, które przyciągają całą rzeszę ludzie. Które zimowe obiekty są najpopularniejsze w stolicy Dolnego Śląska?

Najpopularniejsze lodowiska we Wrocławiu

Które lodowisko najlepiej wybrać? W samym mieście znajdzie się kilka takich miejsc, które idealnie się do tego nie nadają. Jedno znajduje się przy ul. Wejherowskiej i przyciąga co roku wielkie tłumy. Jeśli jednak tłumów nie lubimy, to udajmy się w okolice Stadionu Miejskiego, na ul. Spiską. Tam znajduje się kolejne lodowisko, na którym możemy się świetnie bawić.

Czy musimy umieć jeździć na łyżwach i mieć swoje łyżwy?

Czy musimy być w posiadaniu własnych łyżew i umieć na nich jeździć, żeby dobrze się bawić na wrocławskim lodowisku? Odpowiedź brzmi: nie. Na każdym profesjonalnym lodowisku znajduje się wypożyczalnia sprzętu, dzięki której będziemy w stanie zaopatrzyć się we wszystko, co nam potrzebne. Wypożyczalnie takie mają ofertę ostrzenia łyżew, co jest bardzo istotne dla osób, jeżdżących często na własnych łyżwach. Jeśli jednak decydujemy się wypożyczenie sprzętu, to nie powinno mieć to dla nas znaczenia.

Co do umiejętności, to nie musimy się niczym stresować. Zawsze można skorzystać z pomocy w formie pomocnego misia lub pingwinka. Jest to figurka, której możemy się przytrzymać, aby nie upaść. Większość osób chwali sobie ten rodzaj pomocy, bo dzięki niemu potrafią się bardzo dobrze bawić mimo braku umiejętności. Jest to bardzo dobra opcja nie tylko dla dzieci ale też dorosłych. Ci drudzy jednak często się wstydzą z nich korzystać, nie wiedzieć czemu.

Najpopularniejsze atrakcje Wrocławia

Stolica Dolnego Śląska jest pełna atrakcji, które warto zwiedzić. Znajdują się tam zarówno muzea, jak i miejsca typowo rozrywkowe. Niektóre nadają się na wycieczkę całą rodziną, a inne są przeznaczone tylko dla dorosłych. Można więc wnioskować, że Wrocław to miejsce, które spodoba się każdemu rodzajowi turysty bez względu na wiek, stan majątkowy czy pochodzenie. Bo dolnośląskie zabytki przyciągają nie tylko Polaków ale też wielu gości z zagranicy, w tym Niemców, Czechów czy Węgrów. A które z obiektów turystycznych cieszą się największą popularnością wśród odwiedzających?

Zoo czyli podstawa wrocławskiej turystyki

zoo we wrocławiuCzy trzeba naprawdę wspominać, że jednym z najpopularniejszych miejsc we Wrocławiu jest ZOO? To zdecydowanie jedna z ikon tego miasta i nie ma się co dziwić. Znajdziemy tam takie cuda natura, jakich nie ma na naszym własnym podwórku. Bez względu na to, czy mieszkamy w mieście, czy na wsi, nie zobaczymy tu żyrafy ani lwa. A we wrocławskim ogrodzie zoologicznym już tak. Które zwierzęta są tam najciekawsze? Oprócz wspomnianego króla zwierząt nie możemy sobie odmówić wizyty u krokodyla, pawianów i niedźwiedzi. Choć te ostatnie występują w naszym kraju, to jednak spotkań z nimi staramy się uniknąć. Tutaj, w zoo, nie stanowią dla nas jednak żadnego zagrożenia.

Czy warto pójść do zoo we Wrocławiu?

Wszyscy pamiętamy te filmy zoologiczne, którymi zachwycaliśmy się jako dzieci. Mieliśmy też zabawkowe zwierzaki, których używaliśmy do tworzenia własnego zoo. Dzisiaj pewnie te tradycję przejęły po nas nasze dzieci, ale bariera pokoleniowa nie ma tu żadnego znaczenia. Wizyta w ogrodzie zoologicznym jest świetną gratką dla osób w każdym wieku.

Rynek

Wrocław rynek

Jakie miejsce jest ośrodkiem życia towarzyskiego w każdym mieście? Jest to oczywiście rynek, w którym znajdują się wszystkie najważniejsze kluby i restauracje. To właśnie tam wieczorami zbierają się tłumy osób, które chcą się jak najlepiej bawić. Wśród nich znajdziemy między innymi studentów, którzy bardzo dużo czasu spędzają na rozrywce i nie myśleniu o nauce. No cóż, młodość ma swoje prawa, ale to nie prawda, że tylko studenci przychodzą się bawić na rynku. Spotkamy tam całą masę ludzi, także obcokrajowców. Nie zdziwmy się więc, jeśli na wrocławskim rynku usłyszymy osoby mówiące w obcych języków. Są to bardzo często turyści z całego świata, którzy chcieli zobaczyć jedno z najbardziej ikonicznych polskich miast. Ale nie tylko. Wśród wrocławskich studentów znajdziemy też wielu przybyszy z obcych krajów, którzy uznali, że właśnie Wrocław jest idealnym miejscem do  studiowania.

Które atrakcje we Wrocławiu są najpopularniejsze?

Które za trakcji przyciągają najwięcej osób? Jest kilka takich miejsc. Wśród nich moglibyśmy wymienić Halę Stulecia, Zamek Cesarski czy Muzeum Narodowe. Zanim zdecydujemy się zwiedzać Wrocław, warto zrobić sobie listę tych miejsc. Najlepiej ponumerować je według kolejności zwiedzania, aby później zaoszczędzić czas. Warto też wziąć pod uwagę odległość między tymi miejscami. Nie chcemy przecież spędzić połowy dnia w tramwaju, albo wypytując napotkane osoby, jak gdzieś dojść.

Hala Stulecia – jedno z miejsc, które warto zwiedzić we Wrocławiu

miejsca do robienia zdjęć we WrocławiuWarszawa kojarzy nam się z Pałacem Kultury, Poznań z Koziołkami a Wrocław? Między innymi właśnie z Halą Stulecia, która jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc, który wybierają turyści. Ciekawi ona przybyłych nie tylko od środka, ale także jest dobrym miejscem, do zrobienia sobie zdjęcia na jej tle. Nie ma więc na co czekać, tylko wyjąć aparat i zrobić sobie pamiątkową fotografię. Jeśli ktoś z naszych znajomych będzie nam chciał pokazać swoje zdjęcia z wycieczki do Wrocławia, to na pewno zobaczymy na nich charakterystyczną halę.

Zamek cesarski czy zamek książąt śląskich?

Zamek cesarski we Wrocławiu jest nazywany również zamkiem książąt śląskich. Niestety dzisiaj nie mamy okazji oglądać go w pełnej okazałości, ponieważ w jego miejscu znajduje się główny gmach Uniwersytetu Wrocławskiego. Nie jest to jednak pierwszy zamek w mieście, ponieważ jako pierwszy powstał ten na Ostrowie Tumskim. O jakich książąt śląskich chodzi? Przede wszystkim powinniśmy sobie wymienić Henryka I, Henryka II oraz Henryka IV. To właśnie oni mieli tutaj swoje dwory, które później przerodziły się w zamek. Musieli jednak poczekać na to do XIV wieku.

Co mają wspólnego książęta śląscy z cesarstwem?

Dlaczego zamek książąt śląskich stał się zamkiem cesarskim? Otóż Śląsk był przez długi czas pod panowaniem Cesarstwa Niemieckiego, zwanego również Pierwszą Rzeszą Niemiecką lub Świętym Cesarstwem Rzymskim. Najbardziej znanym cesarzem był Karol IV Luksemburski. To on właśnie jest główną gwiazdą czeskiej Pragi, choć jego wpływy były widoczne również na ziemiach śląskich. To jednak nie on odpowiada za obecny wygląd budynku. Modernizacja nastąpiła dopiero w XVII wieku za czasów Leopolda I Habsburga.

Gmach Uniwersytetu Wrocławskiego

Każdy, kto był na wycieczce w Wiedniu, widział wspaniałe budowle Habsburgów takie jak zamek Schonbrunn albo Hofburg. Takiego skupiska zabytków niestety w Polsce nie mamy, ale mamy jego namiastki. Jedną z nich jest właśnie gmach uniwersytetu. Jeśli spojrzymy sobie na jego wygląd, to zobaczymy, że nie przypomina on typowej polskiej architektury. Nie ma się co dziwić, bo wcale do niej nie należy. Pałace które stawiali Habsburgowie epatowały przepychem i bogactwem, jakiego nie znamy nigdzie indziej. Czy można zwiedzać gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego? Cały zamek nie jest budynkiem muzealnym i pełni głównie funkcję dydaktyczną. Są jednak poszczególne miejsca, które można odwiedzić, między innymi jest to Aula Leopoldina. Obowiązuje tam cennik biletów, którego kwota nie jest wcale wysoka.  Normalny bilet kosztuje od 12 do 14 złotych podczas gdy dla dzieci i młodzieży wynosi od 8 do 10 zł. Bilet rodzinny zaś kosztuje 30 zł.

Najpopularniejsze miejsca we Wrocławiu i ich historia

Czy lepsze poznanie historii jest dobrym powodem to zwiedzania obcych miejsc? Podpowiemy: jest bardzo dobrym powodem. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś na temat historii Europy, głównie Śląska, to nie mogliśmy trafić lepiej. Muzeum Narodowe we Wrocławiu jest jednym z największych obiektów muzealnych w Polsce. Do tego może ono liczyć na bardzo duże dofinansowanie, dzięki czemu jakość wystaw zawsze będzie najwyższa z możliwych. Oczywiście poznawanie historii we Wrocławiu nie kończy się na wyjściu z muzeum. W mieście znajdziemy bardzo dużo podobnych obiektów, gdzie znajdziemy bardzo ciekawe eksponaty i otrzymamy bardzo dużą dawkę nowej wiedzy.

Historia Wrocławia na wystawach w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

muzeumMuzea potrafią być naprawdę nudne, ale tego we Wrocławiu to zupełnie nie dotyczy. Jeśli chodzi o wartość muzealno-historyczną, to pełni ono podwójną funkcję, ponieważ nie tylko oferuje nam wystawy dotyczące historii, ale samo w sobie jest obiektem historycznym. Jak to możliwe? Otóż dawniej był to budynek Zarządu Prowincji Śląskiej, którą młodzi i starsi wrocławianie mogą kojarzyć z lekcji historii. Budynek ten przybrał swoją funkcję muzealną w roku 1947, a więc praktycznie zaraz po wojnie.

Centrum Historii Zajezdnia

Gdzie najlepiej wybrać się, aby dowiedzieć się czegoś o historii? We Wrocławiu znajduje się co najmniej kilkanaście takich obiektów, wliczając w to placówki muzealne. Skąd więc mamy wiedzieć, gdzie dowiemy się najwięcej? Wybrać trudno, ale jeśli zrobimy sobie listę, to na pewno znajdzie się na niej Centrum Historii Zajezdnia. Jest to miejsce, gdzie szczególnie dobrze będziemy się bawić całą rodzinę. Zabierzmy więc ze sobą dzieciaki i pokażmy im, co to centrum na do zaoferowania. A co jest w nim takiego interesującego dla dzieci? Przede wszystkim wystawy multimedialne, które dla młodych osób będą naprawdę wciągające.