Lucjan Korszek zmarł. Żużlowiec miał 82 lat

Lucjan Korszek zmarł. Żużlowiec miał 82 lat

Lucjan Korszek zmarł. Żużlowiec miał 82 lat

Lucjan Korszek, zasłużony żużlowiec, zmarł w wieku 82 lat. W latach siedemdziesiątych to właśnie dzięki niemu na Stadionie Olimpijskim odbywały się prestiżowe światowe imprezy.
Informacja o śmierci Korszka pojawiła się w ubiegłą niedzielę. Akurat rozgrywał się mecz między Betard Spartą Wrocław a Fogo Unią Leszno. Zawodnicy z Wrocławia wygrali, lecz w ich radość wkradł się w cień.

Biografia Lucjana Korszka

Lucjak Korszek urodził się dnia 22 kwietnia w roku 1939. Miejscem jego urodzenia była wioska Horst w pobliżu Hanoweru. To właśnie w tamtych okolicach pracował jego ojciec. Kiedy jednak wybuchła II wojna światowa, przyszły żużlowiec, trafił razem z rodziną do Wrocławia. Gdy wojna się skończyła, nadal mieszkał we Wrocławiu, a całe swoje życie zawodowe spędził w Poltegorze.

W 1959 zdobył swoją licencję sportową i brał udział w zawodach enduro a także wyścigach drogowych i kilku innych wydarzeniach. Najważniejszy dla niego jednak był trial. Największe jednak zasługi miał dla czarnego sportu. To między innymi dzięki niemu w 1970 roku udało się zorganizować finał Mistrzostw Świata we Wrocławiu. Jego nieocenioną zaletą była znajomość języków, która ułatwiła mu nawiązywanie kontaktów międzynarodowych.

Tego zasłużonego wrocławianina mieszkańcy będą z pewnością wspominać przez długie lata. Niech spoczywa w pokoju.