Víctor García przeszedł do Śląska Wrocław

Víctor García przeszedł do Śląska Wrocław

Víctor García przeszedł do Śląska Wrocław

Víctor García to nowy nabytek Śląska Wrocław, z którym kibice mogli się właśnie zapoznać. Ten 27-letni zawodnik podpisał kontrakt z wrocławskim klubem aż do 2024 roku, więc czeka go długa przygoda u boku wrocławian. W poprzednim sezonie zajmował się grą na zapleczu w La Lidze. Rozegrał tam 25 meczów i miejmy nadzieję, że wykorzysta swoje doświadczenie jak najlepiej.

– To dla mnie pierwszy zagraniczny klub i cieszę się, że trafiłem właśnie tutaj. Chciałem podjąć nowe wyzwanie, a propozycja Śląska była bardzo konkretna. Wiem, że to duży klub, z bogatą historią, należący do ścisłej czołówce w Polsce i jestem bardzo zmotywowany, by pomóc drużynie osiągać kolejne sukcesy – czytamy na oficjalnej stronie klubu

Kim jest Víctor García?

García urodził się na przedmieściach Barcelony i jak większość jego kolegów z branży zaczynał w drużynie juniorskiej. Grał w takich drużynach jak CD Tenerife, AE Prat, UCAM Murica czy CF Badalona. Ten młody zawodnik ma w sobie wiele zapału i ambicji, co pomaga mu osiągnąć sukcesy na boisku. O końcu kariery jeszcze nie myśli, a największe osiągnięcia są najprawdopodobniej jeszcze przed nim. Życzymy mu jak najlepszej gry i dalszego spełniania się w świecie sportu.

Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław to klub z długą historią i tradycjami. Sięga ona roku 1946 kiedy powstał klub sportowy Pionier, który grał we wrocławskiej klasie B. Tam udało mu się wywalczyć awans do wyższej klasy, gdzie grał 1950 roku. Nazwę WKS Śląsk przyjął 7 lat później i od tamtego czasu zaliczył na swoim koncie wiele imponujących sukcesów. Do największych osiągnięć klubu należy dwukrotny tytuł Mistrza Polski (lata 1977 i 2012) oraz dwukrotny Puchar Polski (lata 1976 i 1987).