Poznawanie miasta od strony Odry

Poznawanie miasta od strony Odry

Poznawanie miasta od strony Odry

Odra umożliwia zwiedzanie Wrocławia w nieco inny sposób, a dokładnie przy pomoc y łódki, statku czy kajaku. Widoki zapierają cech w piersiach, a miasto stara się przekonać jak największa ilość odwiedzających do sięgnięcia po właśnie taki sposób zwiedzania.

Bulwar Xawerego Dunikowskiego to szeroka aleja, która liczy sobie jedynie kilka lat. W trakcie zwiedzania można usiąść na jednej z wielu ławek oraz zapatrzeć się na pagórki oraz oczywiście podziwiać Odrę. Prezentowany odcinek wybrzeża słynie przede wszystkim z amfiteatralnych schodów. Z tego miejsca podziwia się piękną panoramę Ostrowa Tumskiego oraz bulwaru Włostowica, które znajdują się po przeciwnej stronie rzeki. Po schodach płynie woda, co stanowi ochłodę w cieplejsze dni oraz oczywiście atrakcję turystyczną. Dzięki wycieczce w pobliżu wody można odreagować i pożegnać się ze stresem, a to wszystko za sprawą spacerowania oraz płynięcia statkiem czy łódką. Na tych terenach bardzo często odbywają się koncerty, pikniki oraz różnorodne pokazy.

Na wodzie można zdecydowanie wypocząć i udać się do Muzeum Narodowego. To jeden z najlepszych sposobów na zwiedzanie miasta, a jest w czym wybierać, kiedy chodzi o dostępne łodzie i statki. Niewątpliwą atrakcją w ciągu lata są plaże miejskie. Znajdują się tam bary, restauracje, hamaki, leżaki, baseny oraz cała masa rozrywki. To idealne forma spędzania czasu wolnego dla osób młodych oraz rodzin z dziećmi. Można z nich skorzystać zarówno wiosną, latem, jak i wczesną jesienią.