Tragiczny wypadek w Niechlowie: Samochód dostawczy uderzył w drzewo z pasażerem w bagażniku

Tragiczny wypadek w Niechlowie: Samochód dostawczy uderzył w drzewo z pasażerem w bagażniku

Wczesnym rankiem, 17 lutego 2026 roku, w miejscowości Niechlów doszło do poważnego wypadku drogowego. Około godziny 07:30 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o zdarzeniu, w którym brał udział samochód dostawczy. Według informacji przekazanych przez Komendę Powiatową Policji w Górze, pojazd ten uderzył w drzewo, a na miejscu mogły znajdować się osoby poszkodowane.

Analiza przyczyn i przebiegu wypadku

Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze ruchu drogowego potwierdzili zgłoszenie i rozpoczęli dochodzenie. Ustalono, że prędkość niedostosowana do warunków drogowych była kluczowym czynnikiem w tym zdarzeniu. Kierowca stracił kontrolę nad pojazdem, co doprowadziło do zderzenia z drzewem. Na przebieg wypadku mogły mieć wpływ zarówno warunki atmosferyczne, jak i stan nawierzchni drogi.

Nieprawidłowe przewożenie pasażerów

Podczas analizy wypadku odkryto, że jeden z pasażerów podróżował w przestrzeni bagażowej pojazdu, co jest niezgodne z przepisami dotyczącymi przewozu osób. 18-latek zajął miejsce na składanym krześle, co znacznie zwiększyło ryzyko odniesienia obrażeń. Z uwagi na stan zdrowia poszkodowanych, na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, aby udzielić niezbędnej pomocy.

Skutki prawne dla kierowcy

56-letni kierowca, zamieszkały w powiecie górowskim, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi za rażące naruszenie zasad ruchu drogowego. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a sprawa zostanie przekazana do sądu. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku. Wydarzenie to jest przypomnieniem o tym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów i zachowanie ostrożności na drodze.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Górze

Źródło: Policja Dolnośląska