Nowe połączenia kolejowe z Wrocławia od grudnia. Zobacz dokąd
Wprowadzenie nowego rozkładu jazdy PKP Intercity na sezon 2025/2026 przyniesie istotne zmiany dla mieszkańców województwa dolnośląskiego. Od 14 grudnia Wrocław stanie się jeszcze bardziej dostępny zarówno dla lokalnych podróżnych, jak i turystów, dzięki nowym połączeniom kolejowym.
Nowe kierunki krajowe z Wrocławia
Aktualizacja rozkładu jazdy przewiduje znaczące poszerzenie oferty połączeń z Wrocławia do różnych części Polski. Wśród nowości znajduje się pociąg EIC Viadrina, który umożliwi szybki dojazd do Warszawy, wzmacniając więzi między Dolnym Śląskiem a stolicą. Ponadto, pociąg IC Danubius rozszerzy swoją trasę, oferując nowe bezpośrednie połączenie na linii Wrocław-Poznań, co wcześniej było niedostępne.
Rozwój tras na południowy wschód
Pasażerowie planujący podróż do Krakowa będą mogli skorzystać z nowej oferty pociągu IC Gwarek, co zwiększy liczbę dostępnych opcji do aż 19 par połączeń dziennie. Z kolei dla podróżujących do Przemyśla przewidziano dodatkowe pary pociągów IC Kossak i IC Matejko, co łącznie podniesie dostępność do 16 par na tej trasie.
Lepsze połączenia z Jelenią Górą
Zmiany dotkną również tras do Jeleniej Góry. Wydłużenie tras pociągów IC Fredro oraz IC Konopnicka sprawi, że pasażerowie zyskają dwie nowe pary pociągów, co ułatwi dostęp do tego urokliwego regionu, znanego z pięknych krajobrazów i atrakcji turystycznych.
Międzynarodowe kierunki z Wrocławia
Nowy rozkład jazdy wprowadza także atrakcyjne połączenia międzynarodowe z Wrocławia, w tym trasy do Lipska. Pociągi IC Saxonia oraz IC Via Regia zapewnią pasażerom wygodne przesiadki oraz komfort podróży przez kluczowe miasta, czyniąc te trasy szczególnie interesującymi dla mieszkańców Śląska i Małopolski.
Nocne połączenia: Wrocław-Berlin-Wiedeń
Znaczącą nowością jest nocny pociąg IC Ursa, łączący Wrocław z Berlinem przez Frankfurt nad Odrą. Trasa ta rozszerzona będzie przez Opole, Katowice, Kraków i Rzeszów, oferując dogodne opcje dla pasażerów podróżujących na długich dystansach. Dodatkowo, nowością będzie połączenie do Wiednia, realizowane przez IC Porta Moravica, które kursować będzie dalej do Grazu w Austrii.
Wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy odzwierciedlają zaangażowanie PKP Intercity w podnoszenie jakości i dostępności usług kolejowych, zarówno w obrębie kraju, jak i na arenie międzynarodowej.
Źródło: wroclaw.pl
