Przemierzając Wrocław: barwne osiedle na ulicy Opolskiej

Przemierzając Wrocław: barwne osiedle na ulicy Opolskiej

W sercu Wrocławia, znajduje się jedno z najbardziej barwnych miejsc w całym mieście – osiedle przy ulicy Opolskiej. Tuż obok zwykłych bloków mieszkalnych tworzących TBS Opolska, rozpościerają się murale, które przemieniły tę nieco szarą okolicę w prawdziwe arcydzieło miejskiej sztuki. Każdy z nich jest dziełem lat pracy lokalnej grupy artystów o nazwie „Mural Szop”.

Na stronie internetowej grupy, znaleźć można dokładne opisy poszczególnych murali. Pierwszy przedstawia statek, który jest inspirowany ikonicznym budynkiem we Wrocławiu o takim samym kształcie. Wykreowany przez autorów mural, przenosi nas w podróż po morskich falach do nieznanych krain i przygód.

Kolejny mural to portret Króla Kazimierza II Sprawiedliwego. Przedstawiony w bajkowy sposób monarcha, obserwuje romantyczną scenę rycerza zbliżającego się do wieży, w której uwięziona jest księżniczka. Mural ten jest hołdem dla hotelu Król Kazimierz, który mieści się w Kazimierzu Dolnym.

Następnie, spotykamy na swojej drodze zniewalający mural zatytułowany „Masuria”. Przedstawia on surrealistyczną scenę budowy hotelu Masuria, gdzie potężne żurawie stoją na malowniczym tle Mazur.

Ostatnie z malowideł przedstawia odpoczywającego słonia, który po zakończonej uczcie w wielu smakach, snuje plany na kolejne kąpiele. Ten mural jest echem pamięci o jego wizycie we Wrocławskim Centrum SPA.