Wsparcie dla bezdomnych kobiet: przekaż niepotrzebne ubrania i buty

Wsparcie dla bezdomnych kobiet: przekaż niepotrzebne ubrania i buty

Jeśli posiadasz odzież czy obuwie, które już Ci nie służą, rozważ przekazanie ich bezdomnym kobietom. Schronisko Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet, zlokalizowane przy ulicy Sołtysowickiej 21F we Wrocławiu, chętnie przyjmie Twoje dary. Potrzebne są różne elementy garderoby: kurtki, czapki, rękawiczki, szaliki, a w szczególności bielizna i dresy. Ale to nie wszystko – schronisko poszukuje także butów, ręczników, kołder i koców. Takie dary są nieocenione dla podopiecznych placówki, ale również dla kobiet, które nie mieszka tam na stałe, lecz korzystają z jej wsparcia.

Schronisko Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet jest schronieniem dla 42 kobiet. Są tam panie w wieku od 18 do 90 lat, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej z różnorodnych powodów. Często są to osoby zmagające się z ciężkimi chorobami, poruszające się za pomocą chodzików, kul czy wózków inwalidzkich. Wiele z nich zmaga się z przewlekłymi chorobami takimi jak nowotwory, choroby psychiczne, choroby płuc oraz uzależnieniami.

Ale to nie tylko stałe mieszkanki korzystają z pomocy schroniska. Zasoby placówki są cenne również dla kobiet, które już się usamodzielniły, ale nadal borykają się z finansowymi problemami. Również te, które nie chcą na stałe korzystać z wsparcia instytucji, jednak przychodzą tam aby coś zjeść, odświeżyć się lub przebrać w czyste ubrania, czerpią korzyści ze wsparcia, jakie oferuje Schronisko Brata Alberta.