Incydent na Autostradzie Wrocławskiej powoduje znaczne utrudnienia w ruchu

Incydent na Autostradzie Wrocławskiej powoduje znaczne utrudnienia w ruchu

Dzień dzisiejszy, 10 stycznia, przyniósł nieprzewidziane utrudnienia dla użytkowników Autostrady Obwodowej Wrocławia (AOW). Przed godziną dziesiątą rano, doszło do kolizji między samochodem osobowym a pojazdem ciężarowym. Ten nieszczęśliwy wypadek spowodował znaczne komplikacje w poruszaniu się autostradą.

Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez Rafała Jarząba, reprezentanta Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, incydent miał miejsce około 11 kilometra drogi w kierunku Kudowy. Ciężarówka Scania, podczas próby zmiany pasa z prawego na środkowy, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu Hyundaiem, który również poruszał się tym pasem. W wyniku zderzenia, Hyundai został zmuszony do odbicia na lewy pas ruchu, gdzie następnie uderzył w Skodę. Jarząb potwierdził, że wszystkie osoby zaangażowane w incydent były trzeźwe.

W wyniku tego zdarzenia, ruch na prawym pasie między węzłami Wrocław Zachód i Wrocław Lotnisko jest poważnie utrudniony. Kierowcy mogą jednak korzystać z lewego i środkowego pasa. Niemniej jednak, na miejscu wypadku tworzą się korki, co dodatkowo komplikuje sytuację na drodze.