Nowy przystanek kolejowy w Mirkowie gotowy do działania od 10 grudnia, połączy Mirków z Wrocławiem Głównym w 23 minuty

Nowy przystanek kolejowy w Mirkowie gotowy do działania od 10 grudnia, połączy Mirków z Wrocławiem Głównym w 23 minuty

Proces budowy przystanku kolejowego w miejscowości Mirków dobiega końca, a jego uruchomienie jest planowane na 10 grudnia. Przystanek znajduje się na trasie pomiędzy Wrocławiem a Oleśnicą i został już uwzględniony w najnowszym rozkładzie jazdy PKP PLK. Od wyznaczonej daty, pociągi będą regularnie zatrzymywały się na nowym przystanku.

Przystanek kolejowy Mirków położony jest przy ulicy Kiełczowskiej, blisko popularnego marketu budowlanego oraz Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Budowa obejmowała wzniesienie dwóch peronów z pełną infrastrukturą, a także modernizację pobliskiego przejazdu kolejowego. Planowana jest również budowa parkingu dla osób korzystających z przesiadek.

Nazwanie nowo wybudowanego przystanku „Mirków Centralny” jest wynikiem dyskusji na lokalnych forach internetowych. Jak podaje rozkład jazdy, podróż z Mirkowa do stacji Wrocław Główny powinna trwać około 23 minut.

Mieszkańcy Mirkowa, jak również sąsiednich Piecowic, Domaszczyna i Śliwic, którzy regularnie dojeżdżają do Wrocławia w celach zawodowych czy edukacyjnych, z entuzjazmem przyjęli wiadomość o otwarciu nowego przystanku. Do tej pory najbliżej położoną stacją kolejową dostępną dla nich była ta w Długołęce.