Wrocław z nowym skateparkiem na Pilczycach – miejsce powstałe z nieczynnego zbiornika

Wrocław z nowym skateparkiem na Pilczycach – miejsce powstałe z nieczynnego zbiornika

We Wrocławiu, na Rękodzielniczej, odnalazł się nowy punkt na mapie miejskich atrakcji. To skatepark, który powstał w unikatowym miejscu – w niecce nieczynnego zbiornika. Jego istnienie zawdzięczamy Wrocławskiemu Budżetowi Obywatelskiemu – za projektem oddano aż 3135 głosów. Prace nad tym obiektem sportowym rozpoczęły się jesienią 2022 roku.

Skatepark, ulokowany na skwerze we wnętrzu dawnego zbiornika przeciwpożarowego, spełnia wszystkie wymagania młodych miłośników sportów ulicznych. Znajdą tutaj profesjonalne przeszkody do pokonania, oświetlenie, ławki, stojaki na rowery i wiele innych elementów infrastruktury. Niecki skateparku pokrywa gładka betonowa nawierzchnia, zaopatrzona w wyprofilowane przeszkody. Te są dostosowane do jazdy na różnych środkach transportu – wrotkach, rolkach, deskorolkach, hulajnogach czy rowerach typu bmx. Korzystać mogą z niego osoby w każdym wieku, pod warunkiem że najmłodsi znajdują się pod opieką dorosłych. Zarządzaniem tym publicznym obiektem zajmuje się Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu.

Ale to nie koniec atrakcji na tym terenie. Tuż obok skateparku, pomiędzy ulicami Tkacką a Hutniczą, powstanie Wesoła Górka – kolejny projekt zrealizowany w ramach WBO. Istniejąca tam dotychczas górka zostanie przekształcona i wyposażona w zjeżdżalnię skarpową, schodki terenowe, ściankę wspinaczkową oraz dwa place zabaw z bezpieczną nawierzchnią. Na terenie znajdą się także urządzenia do balansowania.

Nie zapomniano o przyrodzie. Cały projekt będzie utrzymany w kolorze zielonym. Na terenie znajdą się platany, setki róż okrywowych, kwietna łąka, byliny i trawy. Dodatkowo powstaną ścieżki, karmniki dla ptaków, domki dla owadów, ławki i kosze na śmieci. Zakończenie tego innowacyjnego projektu jest planowane na wiosnę 2024 roku.