Sytuacja pogodowa we Wrocławiu na Dzień Wszystkich Świętych

Sytuacja pogodowa we Wrocławiu na Dzień Wszystkich Świętych

Wielu z nas wybiera się na cmentarze w przypadającym 1 listopada święto Wszystkich Świętych, aby zapalić świeczki i oddać hołd zmarłym bliskim. Kwestią, która może niepokoić wiele osób jest to, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyć tego dnia. Czy powinniśmy się ubrać cieplej i zaopatrzyć się w czapkę oraz szalik? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższej prognozie pogody dla Wrocławia.

Prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiadają na środę, 1 listopada, dość łagodne warunki atmosferyczne. Temperatura powietrza ma osiągnąć maksymalnie 15 stopni Celsjusza, a ciśnienie wyniesie 1010 hPa. Należy się spodziewać dużego zachmurzenia z okresowymi przejaśnieniami oraz możliwością wystąpienia słabych opadów deszczu w pierwszej części dnia. Po południu jednak pogoda ma się poprawić. Wiatr ma być słaby lub umiarkowany i będzie nawiewał od strony południowo-zachodniej oraz południowej.

Podczas nocnego powrotu z cmentarzy, temperatura będzie nieco niższa i może wynosić od 6 do 9 stopni Celsjusza. IMGW ostrzega również o możliwości wystąpienia miejscowych porywów wiatru, który będzie dominować od strony południowo-wschodniej i południowej.