Zdarzenie przy ulicy Traugutta we Wrocławiu: Fragment balkonu kamienicy runął, raniąc przechodnia

Zdarzenie przy ulicy Traugutta we Wrocławiu: Fragment balkonu kamienicy runął, raniąc przechodnia

W zaskakującym incydencie, część balkonu budynku mieszkalnego położonego przy ulicy Traugutta we Wrocławiu oderwała się i runęła. Starszy aspirant Aleksandra Freus z wrocławskiej policji podaje, że w wyniku tego zdarzenia, 23-letni mężczyzna przechodzący obok miejsca zdarzeń został lekko poszkodowany. Dodatkowo, gruz z balkonu uszkodził samochód zaparkowany w bliskości miejsca zdarzenia.

Fragment balkonu, który znajdował się na drugim piętrze kamienicy, niespodziewanie runął na chodnik w nocy, około godziny 2:00 z soboty na niedziele. Starszy aspirant Aleksandra Freus opowiada, że po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu, patrol policji natychmiast pojawił się na miejscu i zabezpieczył obszar w celu zapobieżenie dalszego zagrożenia dla przechodniów.

Aleksandra Freus dodaje, że gruz uszkodził samochód zaparkowany niedaleko oraz ranił 23-letniego przechodnia. Mężczyzna doznał urazu nogi, ale na szczęście nie wymagał hospitalizacji, jak stwierdzono po zbadaniu go przez zespół ratownictwa. Według informacji podanych przez policję, w chwili zdarzenia na balkonie prawdopodobnie nie było nikogo.

Młodszy kapitan Damian Górka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że obszar pod uszkodzonym balkonem został odgrodzony. Zarządca budynku i inspektor nadzoru budowlanego został wezwany na miejsce zdarzenia. Kapitan Górka potwierdził także, że mieszkańcy obecnie nadal korzystają z budynku bez przeszkód i nie ma potrzeby ich ewakuacji. Oczekujemy jeszcze na odpowiedź od Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dotyczącej tego incydentu.