Krasnal w roli zaszczytnej pamiątki po rekordowym głosowaniu we Wrocławiu

Krasnal w roli zaszczytnej pamiątki po rekordowym głosowaniu we Wrocławiu

Wrocławskie osiedle Jagodno stanie się miejscem upamiętnienia jednego z najdłuższych głosowań w historii Polski. Na prośbę mieszkańców, Ratusz postanowił umieścić na osiedlu nowego krasnala, który będzie symbolem wyjątkowych wydarzeń wyborczych. W komisji wyborczej na Jagodnie ostatni głos oddano bowiem dopiero o 2:45 w poniedziałkową noc.

Decyzja o utworzeniu nowego krasnala to wynik apelu mieszkańców Jagodna, którzy zwrócili się do władz miasta z propozycją stworzenia trwałego symbolu nocy wyborczej. Wydarzenia te były tak niezwykłe, że zgodnie uznano, iż zasługują na szczególne upamiętnienie.

Plan postawienia krasnala cieszy się pełnym poparciem miejskiego ratusza, który już przystąpił do realizacji tego pomysłu. Jak mówi Przemysław Gałecki z Urzędu Miasta we Wrocławiu, kluczowe jest teraz zgłoszenie projektu, wykonanie figurki przez artystę oraz znalezienie odpowiedniego miejsca dla jej umieszczenia.

Jednakże nadal nieznane są szczegóły dotyczące wyglądu nowego członka wrocławskiej społeczności krasnali. Jak mówi przewodniczący komisji wyborczej nr 148 we Wrocławiu, Marcin Rotucki, jeden z pomysłów zakłada stworzenie 13 krasnoludków, które symbolizowałyby rekordową liczbę wyborców.

Wrocław jest znany jako miasto krasnali, z kilkuset małych figurek rozsianych po całym mieście. To charakterystyczne symbole stolicy Dolnego Śląska, które co roku są coraz liczniejsze. Miasto corocznie obchodzi również popularny Festiwal Krasnoludków we wrześniu, który jest świętowany przez wielbicieli tych uroczych skrzatów w każdym wieku.