Serdeczne zaproszenie dla seniorów na wielomiesięczne świętowanie z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego

Serdeczne zaproszenie dla seniorów na wielomiesięczne świętowanie z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego serdecznie zachęca osoby starsze do udziału w bogato zaaranżowanych obchodach, które potrwają od 8 września do 19 października. Czas ten obfitować będzie w liczne atrakcje, takie jak: interaktywne warsztaty, gwarne festyny czy różnorodne wydarzenia o charakterze muzycznym, sportowym oraz artystycznym. Organizatorzy przygotowali dodatkowo konkurencyjne zawody z atrakcyjnymi nagrodami, koncerty, prelekcje, bezpłatne badania medyczne i konsultacje, a także spacerowe wycieczki z przewodnikiem.

Co planowane jest na 8 września? Spotkanie odbędzie się na Rynku (Plac Solny i Plac Gołębi). Na Placu Solnym w godzinach 10-11:30 pojawią się stanowiska partnerskie oraz będą miały miejsce pokazy taneczne. O godzinie 11:30 rozpocznie się półgodzinny Marsz Kapeluszy wokół Ratusza.

Dokładnie o południe nastąpi uroczysta inauguracja Dni Seniora 2023, a towarzyszyć jej będzie prezydent Jacek Sutryk oraz wybrana Senioralna Para Królewska. Nie zabraknie miłych akcentów jak wręczenie statuetek „Przyjaciół Seniorów” oraz certyfikatów „Miejsc Przyjaznych Seniorom”. Laureaci konkursów „Wrocław seniorów wita, o kapelusz i muszkę pyta”, „Młodzi duchem, dojrzali stażem” oraz „Smart Senior” mogą spodziewać się nagród.

O godzinie 13 na scenie pojawi się Andrzej Cierniewski. Po jego koncercie, dokładnie godzinę później, rozpocznie się Prywatka z Radiem Pogoda, która potrwa do godziny 17.

Tak intensywny program kulturalno-artystyczny z pewnością wymaga sprawnej kondycji. Dlatego właśnie 8 września startuje program pod hasłem „Zdrowie seniora pod kontrolą”, który potrwa do 15 października. W godzinach 10-16 w sali obsługi klientów przy ul. G. R. Traugutta 55 Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ zapewni informacje na temat zdrowego stylu życia dzięki doradcom ds. profilaktyki. Będzie też możliwość wykonania pomiaru ciśnienia krwi. Dodatkowo seniorzy będą mieli możliwość skorzystania z kompleksowego badania swojego organizmu.