Strzeleckie mistrzostwa Europy we Wrocławiu

Strzeleckie mistrzostwa Europy we Wrocławiu

We Wrocławiu odbyły się właśnie mistrzostwa Europy w strzelectwie sportowym. Ich organizacją zajął się Polski Związek Strzelectwa Sportowego po tym, jak odwołano rozgrywki w Moskwie.

Mistrzostwa Europy w strzelectwie sportowym

Mistrzostwa rozpoczęły się 5 września i potrafią jeszcze do 18. Wzięło w nich udział 460 strzelców, pochodzących z 35 różnych państw. Wszystkie ich starania mają na celu jedno. Zdobyć mistrzostwo Europy oraz kwalifikacje olimpijskiej.

Możemy być z siebie dumni, bo to właśnie nasz rodzimy związek strzelecki jest organizatorem mistrzostw Europy. Początkowo miały się one odbyć w Moskwie, ale z oczywistych przyczyn odwołano tam rozgrywki.

Chociaż Polski Związek  Strzelectwa Sportowego nie miał zbyt dużej ilości czasu, to poradził sobie bardzo dobrze. Pracownicy działali dzień i noc, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik. Tak, aby zawodnicy mogli poczuć, że rywalizują w prawdziwym profesjonalnym środowisku, gdzie nie ma miejsca na błędy i zaniedbania.

Polski Związek Strzelectwa Sportowego

Strzelectwo sportowe nie należy do najpopularniejszych dziedzin sportu w Polsce, dlatego też PZSS nie może liczyć na tak duże dofinansowania jak osławiony PZPN. Mimo to zarówno organizatorzy rozgrywek jak i sportowcy traktują to bardzo poważnie i pokazują, że Polska potrafi poszczycić się swoim potencjałem.