Czy John Yeboah będzie grał w Śląsku Wrocław?

Czy John Yeboah będzie grał w Śląsku Wrocław?

We wrocławskim futbolu może wkrótce zawrzeć. Pojawiają się plany dotyczące nowych transferów, a władze klubu mają na oku pewnego zawodnika. Mowa o Johnie Yeboahu, który jest obywatelem dwóch państw – Ghany i Niemiec. Transfer ten póki co nie jest niczym oficjalnym, ale pojawiły się przesłanki, na podstawie których można się spodziewać, że faktycznie do niego dojdzie.

Kim jest John Yeboah?

John Yeboah reprezentował Niemcy w rozgrywkach juniorów. Przez ostatnie półrocze dobrze spisywał się w 3. Bundeslidze, która jest porównywalna z eWinner 2 ligą. Teoretycznie należał do holenderskiej drużyny Willem II Tiburg, ale klub ten wypożyczył piłkarza MSV Duisburg. Tam właśnie zagrał 17 meczów a także zaliczył 5 asyst. Wystąpił również pucharze Holandii (17 meczów) oraz grał na poziomie Eredivisie (8 meczów).  Jego pierwszym klubem był Vfl Wolfsburg, co wspomina bardzo dobrze. Miał okazję sprawdzić się w 1. Bundeslidze, ale nie grał tam zbyt długo. Łączna ilość jego występów na tym poziomie to 53 minuty, a miało to miejsce w sezonie 2018/2019. Przełom nastąpił w roku w 2019, a konkretnie we wrześniu. Wtedy trafił do holenderskiego klubu VVV Velno, dla którego zagrał 18 spotkań.

Wzloty i upadki młodego piłkarza

Występu w VVV Velno były bardzo mieszane. Choć liczba strzelonych przez niego goli to zaledwie jeden, to kibice mogli zauważyć, że chłopak charakteryzuje się dobrą kondycją fizyczną i jest naprawdę ambitny. Wszyscy spodziewali się, że Velno wykupi Yeboaha, ale do tego nie doszło. „Nabywcą” okazał się Willem II Tiburg, ale tam też długo nie pograł. Bardzo szybko przeszedł do Almere City FC, co de facto oznaczało spadek do niższego poziomu. Sportowiec pokazał swoje zalety w Duisburgu i wtedy wpadł w oko właścicielom Śląska Wrocław. Nie oznacza to oczywiście jeszcze kontraktu, ale wygląda na to, że właśnie do tego to wszystko zmierza. Jeśli wszystko pójdzie tak, jak się wydaje, to Niemiec zostanie nowym nabytkiem wrocławskiej drużyny. Wartość kilkuletniego kontraktu szacuje się na 500 tys. euro. Może to być naprawdę dobry transfer zarówno dla piłkarza jak i dla klubu.

Po więcej sportowych informacji wejdź na szybkapilka.pl.